Чим Xiaomi Mi Band 7 Pro відрізняється від звичайного Mi Band 7
Якщо не брати до уваги дизайн, то важливих відмінностей лише три
4 липня компанія Xiaomi представила Mi Band 7 Pro – прокачану версію фітнес-браслету Mi Band 7. Новинка виглядає як повноцінний годинник, але з погляду можливостей різниця між гаджетами не така вже й велика. Виділимо основні відмінності.
Дизайн
Xiaomi Mi Band 7 Pro зовсім не виглядає як браслет культової серії із відомою зовнішністю. Виробник відійшов від звичної концепції силіконового браслета зі вставною овальною капсулою, віддавши перевагу роздільній конструкції з прямокутним корпусом, знімними половинками ремінця та класичною застібкою.
В результаті Mi Band 7 Pro став дуже схожий на Huawei Watch Fit 2. Мабуть, для конкуренції з такими пристроями новинка й створювалася.
Щодо розмірів корпусу різниця між Mi Band 7 Pro та Mi Band 7 досить відчутна:
- Mi Band 7 Pro : 44,7 x 28,8 x 11 мм.
- Mi Band 7: 46,5 × 20,7 × 12,25 мм.
При цьому вага Mi Band 7 Pro збільшилася всього на 7 грам — 20,5 проти 13,5 грама Mi Band 7.
Вологозахист у них однаковий, 5 АТМ, а значить, обидва аксесуари цілком підійдуть для басейну або водних видів спорту, не кажучи вже про душ.
Екран
Перехід до нової формули дизайну привів до появи класичного прямокутного дисплея зі злегка округленими кутами.
- Mi Band 7 Pro: OLED, 1,64 дюйма, 456 × 280 пикселя, 326 ppi.
- Mi Band 7: OLED, 1,62 дюйма, 490× 192 пикселя, 326 ppi.
Екран збільшився в ширину, але трохи зменшився у висоту. Вийшло більш звичне для годинника співвідношення сторін з більшою корисною площею панелі для виведення даних. У цьому щільність пікселів колишня, отже, щодо чіткості картинки все ідентично.
На практиці Mi Band 7 Pro має бути зручнішим для читання текстових повідомлень зі смартфона, перегляду спортивних графіків та інших даних. Буде менше переносів слів, прокручування та поділів, що, безумовно, плюс.
Ще одна перевага дисплея Mi Band 7 Pro — автоналаштування яскравості, яке стало доступним завдяки появі датчика освітленості. У базового Mi Band 7 його немає. При цьому пікова яскравість екранів однакова — 500 ніт.
Тут же варто відзначити режим Always On Display (AOD) – він є у обох трекерів, але у Pro-версії циферблати можуть бути трохи інформативнішими за рахунок розміру.
Навігація
Інша важлива відмінність новинки, яка для когось може мати ключове значення – поява підтримки GPS, ГЛОНАСС, Galileo і QZSS. Це означає, що можна вирушити на пробіжку, залишивши смартфон удома. Mi Band 7 Pro запише маршрут і ви зможете побачити його як на екрані, так і в мобільному додатку.
З базовою версією Mi Band 7, яка не має свого власного чіпа GPS, трекінг маршруту можливий тільки при постійному підключенні смартфона.
Батарея та автономність
З розширенням корпусу пристрою зросла і ємність акумулятора:
- Mi Band 7 Pro : 235 мАг.
- Mi Band 7 : 180 мАг.
Однак автономність новинки виявилася трохи нижчою: 12 днів замість 15-ти у звичайної версії Mi Band 7. Якщо ж періодично використовувати GPS, то час роботи Mi Band 7 Pro скорочується до 6 днів.
Заряджання в обох пристроїв магнітне і не вимагає зняття ремінця.
Що в результаті
Щодо спортивних режимів, моніторингу здоров’я та інших функцій браслети практично ідентичні. Навіть датчики для відстеження активності у них однакові, а отже, і цифри на екрані мають бути ті ж самі.
Що стосується NFC-чіпа, який є у Mi Band 7 Pro, його в розрахунок можна і не брати. Функція безконтактної оплати зараз працює лише у Китаї.
Виходить, що Mi Band 7 Pro всього чотири важливі відмінності від звичайного варіанту Mi Band 7:
- Новий дизайн.
- Більш інформативний екран.
- Автоналаштування яскравості.
- GPS навігація.
Для переходу з базової версії браслета на Pro список відмінностей обмаль. А от якщо ви завжди хотіли Mi Band з великим дисплеєм і зараз користуєтеся, наприклад, Mi Band 6, то новинка вам точно підійде.