Чому смартфон сильно нагрівається? Причини та способи розв’язання проблеми

Перегрів смартфона – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються користувачі. Незважаючи на компактні розміри, сучасні мобільні пристрої є досить потужними і можуть сильно нагріватися під час інтенсивної роботи. Причин перегрівання декілька, і вони пов’язані як з апаратними особливостями, так і з програмним забезпеченням смартфонів. Розглянемо основні чинники, що призводять до підвищення температури гаджета, а також способи, як запобігти цій неприємній ситуації та зберегти ресурс свого гаджета.

Потужний процесор та графічний чіп

Сучасні смартфони оснащені досить продуктивними процесорами та відеочіпами, які під час інтенсивного навантаження (ігри, відеообробка) сильно нагріваються. Якщо ваг смартфон нагрівається від складних задач, потрібно уникати перевантаження і забезпечити хороше охолодження, особливо влітку.

Інтенсивне використання камери

Активна робота камери, особливо під час запису відео, потребує великих обчислювальних ресурсів, що також призводить до нагрівання пристрою. Тому потрібно давати перепочинок смартфону після тривалого використання камери.

Старіння акумулятора

З часом літій-іонні акумулятори деградують, через що виділяється більше тепла під час зарядки та розрядки. У такому випадку потрібно замінити акумулятор на новий або придбати новий смартфон.

Встановлені додатки

Деякі додатки через недосконалу оптимізацію можуть постійно перевантажувати процесор, через що смартфон гріється. У такому випадку потрібно видалити такі програми.

Тривале заряджання

Під час заряджання літій-іонний акумулятор завжди нагрівається. При тривалому підключенні до зарядки нагрівання стає більш відчутним. Не заряджайте смартфон надто довго, а також не кладіть під подушку або ковдру під час заряджання.

Отже, для запобігання перегріву потрібно уникати інтенсивних навантажень, своєчасно оновлювати програмне забезпечення, а в разі сильного нагрівання – відключити пристрій і дати йому охолонути.


Не пропустіть