Через популярний фрукт можуть зникнути мексиканські ліси: в Україні він коштує недешево

Один із найпопулярніших фруктів у світі, який вважається дуже корисним, бо має багато поживних речовин, спричиняє серйозну шкоду екології Землі. Згідно з новим дослідженням, через його вирощування страждає природа та населення Мексики.

Йдеться про авокадо, через вирощування якого в останні десятиліття вирубали уже 28 тисяч гектарів лісів. В основному його імпортують до США. Щоб виростити авокадо, потрібно багато води, якої і так не вистачає для місцевого населення. Через це також можуть виникати повені та зсуви, адже ліси слугують таким собі бар’єром від водних стихій.

Ба більше – деякі жителі Мексики сформували цілі картелі для вирощування авокадо, залякуючи та викрадаючи екоактивістів. Популярність авокадо у світі настільки велика, що це стає причиною екологічного дисбалансу. Це також впливає на навколишнє середовище та людей.

В Україні авокадо також дуже популярний, але дозволити собі часто їсти його може не кожен, адже ціни на нього стартують з близько 31 гривні за штуку. Авокадо Хасс (вважається смачнішим), вартує від 50 грн за штуку. За фрукт великого розміру та покращеної якості деколи потрібно викласти 100 і 200 гривень.

Джерело Globalforestwatch

Не пропустіть