Boston Dynamics відправляє робота Atlas до будинку престарілих

Майже через 11 років після того, як компанія Boston Dynamics вперше продемонструвала свого нинішнього людиноподібного робота Atlas, вона відправляє його на пенсію.

Робот, який фінансувався DARPA, був розроблений для пошуково-рятувальних місій, з думкою, що він зможе потрапляти в небезпечні для людини зони для виконання цілого ряду завдань. Однак Атлас став зіркою завдяки відеороликам, що демонструють його витончені танцювальні рухи й вражаючі подвиги сили, спритності та рівноваги. Доречно, що Атлас відходить у засвіти з останнім відео на YouTube.

“Протягом майже десяти років Atlas розпалював нашу уяву, надихав наступні покоління робототехніків і перестрибував через технічні бар’єри в цій галузі”, – йдеться в описі на YouTube. “Тепер настав час для нашого гідравлічного робота Atlas відпочити й розслабитися”.

Прощання Boston Dynamics з Atlas не просто показує деякі круті речі, які може робити робот. Це ще й трохи блуперів. Окрім кидання сумки з інструментами та стрибків між платформами, Атлас кілька разів послизнувся, спіткнувся та впав у кліпі – як не дивно, це робить його більш схожим на людину.

Звісно, у Boston Dynamics є й більш комерційно успішні роботи, зокрема Spot. Але, швидше за все, це ще не кінець лінійки людиноподібних роботів компанії. “Озирніться на все, чого ми досягли за допомогою платформи Atlas на сьогоднішній день”, – йдеться в описі до прощального відео. Останні два слова свідчать про те, що Boston Dynamics ще не зовсім закінчила з цим напрямком робототехніки.

Джерело Engadget

Не пропустіть