Білл Гейтс виступив проти субсидій на вітряні і сонячні станції

Останні 10-20 років енергетика вітру і сонця є урядовими ініціативами в різних країнах. Ці технології розвинулись настільки, що ціни на них досить низькі і конкурентоспроможні з викопним паливом. Про це сказав засновник Microsoft Білл Гетс.

Також він сказав, що цим сферам енергетики зараз ніщо не загрожує, тому пора згортати субсидії на них і захищати більш вразливі технології. про це Гейтс сказав в інтерв’ю Bloomberg Television. За його словами, пора перенаправляти державні гроші на те, що зараз знаходиться під загрозою, наприклад, зберігання енергії.

«Податкові пільги потрібно направити на речі, з якими більше труднощів – на зберігання енергії, морські вітрові станції, у яких поки ще величезна ціна», – сказав Гейтс, який в 2018 році увійшов до складу керівників Глобальної комісії по адаптації до змін клімату.

При всій своїй ефективності станції морського вітру вимагають в два рази більше витрат, ніж сухопутні турбіни, пише Bloomberg.

Ціни на акумулятори теж залишаються високими, але ж зберігання енергії – ключова технологія для того, щоб за рахунок сонячних і вітрових електростанцій забезпечувати потреби в штиль або після заходу сонця.

«Прогрес сонця і вітру дуже корисний, – вважає Гейтс, – але сонце не світить 24 години в день». Ціни на ці види енергії навряд чи вже знизяться набагато, а іншим видам – ​​в тому числі, всім технологіям для скорочення емісії парникових газів – зараз потрібна підтримка.

Один з фондів Гейтса, Breakthrough Energy Ventures, вже інвестував десятки мільйонів в стартапи, що працюють над цією проблемою, а також заснував компанію Boston Metal. У ній випускники MIT розробляють метод виробництва сталі без викидів вуглекислого газу. Пропозиція Гейтса має сенс, пише MIT Technology Review, проте не варто забувати про те, що відновлювана енергетика змушена не лише змагатися з викопними видами палива в ціні, щоб енергокомпанії вибирали їх, коли шукають нове джерело електрики. Нова енергія повинна стати вигідною настільки, щоб економічно виправданим стало закриття вже працюючих ТЕС. А до цього ще далеко.

Джерело bloomberg.com

Не пропустіть