Астрономи сфотографували одну з наймолодших планет

Колектив учених, очолюваний Гавайським університетом у Маноа (США), повідомив про відкриття однієї з наймолодших планет за історію спостережень. Небесне тіло назвали 2M0437b, воно в три-п’ять разів масивніше за найбільшу планету Сонячної системи — Юпітер. Звіт про це опубліковано в Monthly Notices Королівського астрономічного товариства.

Планету, що обертається навколо молодої батьківської зірки 2M0437, завдяки телескопу «Субару» японської Національної астрономічної обсерваторії ще три роки тому помітили в Хмарі Тельця — відомому «зірковому розпліднику», де розташовані сотні новостворених зірок . З того часу її продовжували докладно вивчати за допомогою інших апаратів в обсерваторії Мауна-Кеа, що знаходиться на однойменному вулкані на Гаваях.

За словами вчених, 2M0437b сформувалася приблизно два-п’ять мільйонів років тому (нагадаємо, вік нашої Землі – близько 4,5 мільярда років) і все ще залишається надзвичайно гарячою, близько 1400-1500 кельвінів – немов «лава, що вивергається з вулкана Кілауеа». Планета має дуже витягнуту орбіту і знаходиться в 100 разів далі від своєї зірки, ніж Земля від Сонця.

Відкриття 2M0437b особливо важливе, оскільки через вік вона надає астрономам можливість спостерігати за нею протягом багатьох років і дізнатися більше про те, як планети старіють.

“Випадкове відкриття поповнило елітний список планет, за якими ми можемо спостерігати безпосередньо за допомогою наших телескопів”, – додав Ерік Гайдос, професор кафедри наук про Землю Гавайського університету в Маноа та провідний автор дослідження.

Джерело Аrxiv
Не пропустіть