Apple Vision Pro, MacBook Air 15, Mac Pro на M2, iOS 17 та багато іншого – що показали на WWDC 2023?

Компанія Apple провела офіційну презентацію WWDC 2023, в рамках якої нам показали багато цікавого – AR-гарнітуру Vision Pro, нові рішення на Apple M2 Pro та M2 Ultra, оновлений Mac Pro, нову iOS 17 та багато іншого. Ми зібрали для вас усе найцікавіше з WWDC 2022, щоб ви могли скласти своє враження про цю конференцію.

MacBook Air 15” з Apple M2

Щодо цієї новинки було дуже багато чуток, і зараз це стало реальністю – компанія Apple презентувала новий MacBook Air з діагоналлю 15.3 дюйма. Модель отримала Retina-дисплей, що підтримує відображення мільярда кольорів та має максимальну яскравість 500 ніт. По периметру дисплея розташовані рамки з товщиною 5 міліметрів, зверху дисплея врізана фронтальна камера з роздільною здатністю 1080p. Товщина моделі складає 11.5 міліметра, вага – лише 1.496 кілограма. Компанія пропонує чотири кольори на вибір: темно-сірий, синій, світло-сірий та сріблястий.

За роботу моделі, як і у випадку 13-дюймової моделі, відповідальний чіпсет Apple M2, який має 8 ядер процесора (4 продуктивні та 4 енергоефективні), а також 10 графічних ядер (крім цього, є 16-ядерний Neural Engine). Базовий варіант оснащується 8 ГБ уніфікованої пам’яті (Unified memory – пам’ять, що може використовуватись і як оперативна, і як відеопам’ять), у топовій конфігурації її об’єм складає 24 ГБ. Завдяки чіпсету Apple M2 автономність нового MacBook Air 15” повинна складати до 18 годин від одного заряду.

Звісно, це дуже дивні показники, і незрозуміло, як проводилось тестування, але у компанії Apple стверджують, що новий 15-дюймовий MacBook Air у 12 разів швидший за “найшвидший MacBook Air на базі Intel”, а також у 2 рази швидший за “рекордного за кількістю продаж Windows-ноутбука на Intel Core i7”. Звісно, чіпсет Apple M2 потужний, але настільки абстрактні порівняння виглядають дуже дивно.

У MacBook Air 15” встановлено два роз’єми USB-C з Thunderbolt, один Magsafe для зарядки, а також джек 3.5 мм для підключення навушників. Модель оснащена трьома мікрофонами та шістьма динаміками. Вартість ноутбука складає від 1299 доларів (від 1199 доларів за навчальною знижкою). Старт продаж запланований на наступний тиждень.

Apple M2 Ultra

Новий чіпсет, який буде встановлюватися у найбільш продуктивні рішення компанії Apple – M2 Ultra. Модель складається з двох Apple M2, з’єднаних за допомогою шини Apple UltraFusion. Тут використовується 24-ядерний процесор, графічних ядер може бути до 76, що дає на 30 відсотків більшу продуктивність, ніж Apple M1 Ultra.

Чіпсет виготовляється за 5-нанометровим техпроцесом, підтримує пропускну здатність до 800 Гб/с (удвічі більше, ніж в попередньому поколінні), і удвічі більший об’єм пам’яті, ніж попередник. Процесорна частина буде на 20 відсотків потужніша, ніж у попередньому поколінні.

Mac Pro з M2 Ultra

Це нарешті сталось – компанія Apple випустила новий Mac Pro з оновленою архітектурою, що ознаменувало завершення переходу Mac на чіпсети власної розробки Apple. Нагадаємо, що протягом останніх чотирьох років Mac Pro продавалися виключно з процесорами Intel. Старт продаж нового Mac Pro планується вже 13-го червня, вартість складає від 6999 доларів.

Новий Mac Pro виглядає так само, як попереднє покоління на Intel – тут такий самий дизайн корпусу, і всі зміни відбулися всередині. За роботу моделі відповідальний чіпсет Apple M2 Ultra, є шість вільних слотів розширення PCIe Gen 4, а також 8 вбудованих портів Thunderbolt. В оснащення конфігурації може входити до 76 графічних ядер та до 192 ГБ уніфікованої пам’яті. У Apple заявляють, що в максимальній конфігурації новий Mac Pro на M2 Ultra може бути втричі швидшим, ніж попереднє покоління на Intel.

У нового Mac Pro є підтримка одночасного підключення до шести дисплеїв Apple Pro Display XDR, Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3. Крім цього, є три порти USB-A, два HDMI (які підтримують роздільну здатність до 8К та частоту оновлення до 240 Гц), а також два 10 Гбіт-ні Ethernet. Що приємно, на місці й традиційний джек 3.5 міліметра.

Mac Studio з M2 Ultra та M2 Max

Оновлений компактний комп’ютер Mac Studio має такий самий дизайн, як минулорічний варіант на M1, але оснащується значно потужнішим процесором. Вартість моделі складає від 1999 доларів, старт продаж запланований на 13-е червня.

Ми вже згадували про Apple M2 Ultra, але не варто забувати й про M2 Max – це також дуже потужний процесор, який буде доступним у складі Mac Studio, і за значно більш доступною ціною, ніж старша версія. Так, Apple M2 Max у Mac Studio має 12 процесорних ядер, може мати до 38 графічних ядер, а також до 96 ГБ уніфікованої пам’яті з пропускною здатністю 400 Гб/с.

iOS 17

Тепер трішки про програмні продукти, адже WWDC – це конференція, на якій розповідають, у першу чергу, про програмне забезпечення. Розпочнемо з iOS 17 – нової мобільної ОС, яка отримала нові безпекові фішки, оновлений режим нічного очікування, покращену автокорекцію, транскрипцію голосу, а також можливість звертатися до вбудованого асистента просто “Siri” (раніше потрібно було вимовляти “Hey Siri”).

У книзі контактів з’явилось нововведення у вигляді постерів – вони дають можливість побачити під час дзвінка постер контакта з типографією, можливістю додавати Memoji, тощо. Що важливо, ці постери працюють зі стороннім програмним забезпеченням, що використовує протокол VoIP. З’явилась можливість госолової транскрипції, як у Pixel 7. В AirDrop з’явилась можливість легко надсилати контактну інформацію (адресу електронної пошти, номер телефону та постер), просто приклавши два iPhone, або приклавши iPhone до Apple Watch.

Також в iOS 17 з’явилось оновлення клавіатури, яке покращило автокорекцією. Для цього використовується нова мовна модель, також є можливість легко повернути оригінальне слово, якщо ви написали його певним чином навмисне. Також є передбачення набору та автокорекція на рівні речень.

Новий режим очікування (StandBy) дає можливість перетворити екран смартфона в дисплей статусу з датою та часом. Є можливість демонстрації інформації з Live Activities, віджетів, тощо. Siri буде демонструвати візуальні результати в StandBy.

iPadOS 17

Нова операційна система iPadOS 17 отримала не так багато оновлень, як iOS 17, але все одно – декілька цікавих нововведень нам показали. Модель отримала можливість кастомізувати екран блокування – включно зі змінами шпалер, віджетів, тощо. Також у Apple обіцяють покращити Stage Manager – це фішка, яка дає можливість відкривати багато вікон одночасно. Має покращитись можливість зміни розміру вікон, а також їхнього позиціювання.

На iOS нарешті з’явився додаток Health, покращився додаток Find My, а також з’явився додаток Journal, який дебютував також у iOS 17. У Apple оновили додаток Notes для покращеного редагування PDF – тепер поля у PDF визначаються за допомогою машинного навчання, що покращить можливості анотацій за допомогою Apple Pencil.

watchOS 10

Після цього нам показали watchOS 10 – наступний крок компанії Apple у створенні платформи для смарт-годинників наступного покоління. Віджети повернулися в меню – за допомогою кільця digital crown можна легко перемикатись між ними та отримувати доступ до інформації.

З’явились нові фішки для здоров’я, у тому числі ментального здоров’я. З’явилась фішка Vision у додатку Health. Тепер Apple Watch має можливість вимірювати, скільки часу ви проводите при денному світлі. Немає нічого дивного в тому, що Apple хоче більше акцентуватись на оновленні програмного забезпечення – минулого року були презентовані аж три Apple Watch.

macOS Sonoma

Найновіша версія десктопної операційної системи Apple, macOS Sonoma, також була презентована в рамках WWDC 2023. Модель отримала підтримку нових віджетів на робочому столі, оновлений ігровий режим, а також нові скрінсейвери. Віджети можна легко переносити з центру сповіщень на робочий стіл, також є можливість імпортувати віджет з iPhone, якщо девайс підключений до тієї ж мережі Wi-Fi.

З’явився новий “Ігровий режим” для Mac, який дає можливість віддати більше ресурсів CPU та GPU для ігор, а також знизити затримку при підключенні до AirPods, а також контролерів Xbox та PlayStation. Щоб підтвердити серйозність своїх намірів, компанія Apple запросила відомого розробника ігор Хідео Кодзіму, який повідомив, що Death Stranding Director’s Cut з’явиться на macOS.

Також з’явились деякі покращення для відеоконференцій – наприклад, фішка Presenter Overlay дає можливість демонструвати документ, який буде за вами, при цьому ви будете на передньому плані. Крім цього, з’явився ряд AR-ефектів, які можна вмикати під час дзвінків. Оновлення отримав і браузер Safari – тепер веб-програми можна використовувати, як звичайні програми macOS – з підтримкою сповіщень та можливістю закріплення в dock.

Apple Vision Pro

У кінці презентації нам показали традиційну “One More Thing” – нею стала перша AR-гарнітура Apple, що отримала назву Vision Pro. Основна фішка – можливість “безшовно” змішувати реальність та цифровий світ. Модель оснащується окремим акумуляторним блоком, керування здійснюється за допомогою очей, рук та голосу. Вартість стартує з 3499 доларів, старт продаж запланований на початок наступного року.

Основне призначення Vision Pro – бути AR-девайсом, але є можливість перемикання між змішаною та повною віртуальною реальністю за допомогою спеціального перемикача. Цей пристрій не потребує додаткових контролерів – ви можете браузити рядки програм буквально за допомогою очей (крім цього, як вже згадувалось, є підтримка голосового введення). Підтримується ряд Bluetooth-девайсів, у тому числі Magic Keyboard та Magic Trackpad, а також можливість підключитись до комп’ютера Mac.

Фронтальна частина Vision Pro виконана зі скла та має алюмінієву рамку. Гарнітура має 5 сенсорів, 12 камер, дисплей та апаратне забезпечення з активним охолодженням. За створення оптики для Vision Pro відповідала компанія Zeiss. Є зовнішня батарея, яка забезпечує автономність до двох годин і підключається за допомогою кабеля. У Apple обіцяють, що дисплей буде безпрецедентно чітким та зможе відображати 4K-відео. За роботу відповідатиме платформа Apple M2, але в оснащення гарнітури входитиме й новий чіп, що має назву R1.

За роботу гарнітури відповідає нова операційна система visionOS. У офіційному демо компанія Apple показала, як користувач може взаємодіяти з Safari, Messages та Apple Music, використовуючи Vision Pro. Також Vision Pro може підключатись до вашого Mac, тому є можливість переглядати екран операційної системи macOS через нову AR-гарнітуру. Є підтримка режиму EyeSight – у ньому люди довкола вас зможуть бачити ваші очі крізь скло гарнітури. Також підтримуються просторові виклики FaceTime.

Гарнітура Vision Pro також буде чудовим пристроєм для розважальних цілей. Є можливість переглядати відео на великому екрані, переглядати 3D-відео, тощо. Контент для гарнітури буде створювати, у тому числі, компанія Disney – на старті продаж буде підтримуватись Disney Plus. Також планується геймерська функціональність – з першого дня будуть доступні сотні ігор з підписки Apple Arcade, також планується підтримка контролера DualSense від PS5.

Що цікаво, Apple Vision Pro буде підтримувати пакет програм Microsoft – Word, Excel та Teams. Очікувано, для visionOS буде доступний власний App Store, де можна буде скачати нативні для платформи додатки, а також сумісні з iPhone та iPad.

Джерело Apple

Не пропустіть