Apple та OpenAI наближаються до угоди: ChatGPT буде інтегровано в iOS

За останні шість місяців Google сильно просунула Gemini. Здається, що Gemini тепер у всьому, що робить Google, включаючи операційну систему Android, найпопулярнішу мобільну ОС у світі. Тим часом Apple не так багато зробила з генеративним ШІ та великими мовними моделями (LLM). Все вказує на те, що це скоро зміниться – але не завдяки самій Apple.

За останні кілька місяців ми дізналися, що Apple веде переговори з Google та OpenAI (яка володіє ChatGPT) про використання їхніх LLM для створення майбутніх функцій, які з’являться в iOS. Тепер, за словами галузевого аналітика Марка Гурмана, угода Apple з OpenAI може бути близькою до завершення.

Про це ще рано говорити, але дуже ймовірно, що OpenAI може стати основою для деяких функцій iOS 18. Тим часом, переговори з Google тривають. Тому не виключено, що в iOS можуть з’явитися функції від обох компаній, що, безумовно, було б цікаво.

У всьому цьому не вистачає власного LLM від Apple. Ми знаємо, що Apple має щось у розробці в цій галузі, що має внутрішню кодову назву «Ajax». Однак цілком можливо, що компанія відстає в розробці, принаймні настільки, щоб мати щось суттєве, готове до iOS 18. Якщо це так, то це пояснює залицяння Apple до OpenAI та Google – у неї немає нічого власного, і вона не може ризикувати, чекаючи, поки Ajax буде готовий, тому що на той час вона буде занадто відставати від конкурентів.

Apple офіційно анонсує iOS 18 на Всесвітній конференції для розробників (WWDC) у червні, тож тоді ми точно дізнаємося, як пройшли ці угоди.

Джерело Android Authoruty

Не пропустіть