Apple створила операційну для планшетів

Віджети на домашньому екрані, повноцінна багатозадачність у вікнах і підтримка роботи з файлами на USB-накопичувачах.

Так, це дійсно сталося. Apple все-таки зробила окрему операційну систему для iPad. Називається вона – iPadOS. Буквально перед самою презентацією, великі американські видання стали повідомляти про те, що Apple зробить iPad більш самостійним пристроєм.

Чутки не збрехали. Презентацію iPadOS Крейг Федеріго почав зі слів про те, що в компанії розуміли, ще в роботі над найпершим iPad, що мобільного iOS для нього буде мало. З появою iPad Pro це стало ще більш явним. Змін в iPadOS не так багато, але всі вони припадуть вам до вподоби.

Головний екран. Тепер на головному екрані буде розташовуватися не п’ять, а шість рядів іконок. Інтерфейс віджетів змінився, окремо вивести його на робочий стіл можна за допомогою свайпа, і, також, при бажанні приховати.

Мультизадачність.

iPadOS привнесла ряд досить важливих змін, які зробили процес роботи з планшетом ефективнішим. Новий режим Split View, що з’явився вперше на iOS9, в iPadOS дозволить вам працювати одночасно з двома однаковими програмами, відкритими разом. Наприклад, таким чином, ви можете одночасно працювати над двома нотатками, двома документами в Word або писати електронного листа, паралельно переглядаючи інший. Працювати це буде у всіх додатках, принаймні так сказали в Apple. Чи справді це так – ми ще перевіримо самі.

Крім Split View, в планшетній операційній системі від Apple є ще один режим, в якому ви можете відкрити крім двох вікон, ще одне «плаваюче». Називається він – Slide Over. З власного досвіду можу сказати, що Slide Over – вкрай зручна функція, але ось можливості перемикатися між додатками, відкритими раніше в цьому режимі, дійсно не вистачало. У iPadOS це все-таки додали.

«Файли» І, нарешті сталося те, чого користувачі iPad чекали, напевно, ще в iOS11 – iPadOS отримала можливість роботи із зовнішніми накопичувачами (жорсткими дисками, USB-флешками і SD-картами). Сам додаток ще отримав інструмент для архівації та розархівування zip-файлів. Вбудований в систему редактор дозволяє редагувати і створювати документи в форматі PDF. За багатьма параметрами iPad тепер дійсно наблизився до своїх настільних побратимів.

Те, що відрізняє Safari в iPadOS, так це автоматичне відкриття повних ПК-версій сайтів, технологія масштабування контенту під діагональ дисплеїв iPad і оптимізація роботи веб-додатків з сенсорним екраном. Ну, і, раз «Файли» отримали таке масштабне оновлення, то і Safari в iPadOS обзавівся менеджером завантажень. – Так, тепер на iPad можна качати будь-які файли з інтернету і зберігати у внутрішній пам’яті. Ще в iPadOS з’явилася нова система управління жестами для редагування тексту, можливість створення користувацьких шрифтів, темна тема, підтримка контролерів Xbox One і Dualshock 4, і нові можливості для роботи з Apple Pencil. Про все більш детально ви зможете прочитати в огляді найпершої бета-версії системи, який вийде зовсім скоро.


Не пропустіть