Apple стає гігантом ігрової індустрії

Виробник iPhone зайняв четверте місце в рейтингу найбільш популярних ігрових компаній, але після запуску Arcade він може злетіти ще вище.

Завдяки популярності мобільних розваг Apple посіла четверте місце в рейтингу найбільших ігрових компаній. Їй вдалося обійти метрів індустрії начебто Nintendo, EA і Activision. Якщо вірити експертам, тільки в 2018 році її дохід від цього напрямку склав майже 9,5 млрд доларів.

Сьогодні ім’я Apple рідко асоціюється з напрямом ігор. Геймери не сприймають iPhone, iPad і MacBook як справжні ігрові пристрої. Але незважаючи на це, компанія поступово перетворюється в гіганта індустрії комп’ютерних розваг. Активно зростаюча популярність ігор для iOS дозволила їй увійти до п’ятірки найбільших в світі. Останній звіт Global Games Market підкреслив, що тільки гігантам Tencent, Sony і Microsoft вдалося заробити на іграх більше, ніж Apple.

Американська корпорація зайняла 4 місце і обійшла навіть видавця мегапопулярной гри Call of Duty – компанію Activision Blizzard. Шоста позиція рейтингу дісталася Google, сьома – Netease, восьма – EA. У ТОП-10 також потрапили Nintendo і Bandai Namco. При цьому Ubisoft, Warner Bros. і Konami затесалися десь в кінці рейтингу. За оцінками Newzoo, торішній дохід компанії Apple від продажу мобільних ігор склав 9,453 млрд доларів. Це на 32% більше, ніж в 2017 році. Компанія Tencent в 2018 році заробила 19,733 млрд доларів, Sony – 14,218 млрд доларів, а Microsoft отримала прибуток в розмірі 9,754 млрд доларів.

Nintendo в минулому році вдалося заробити 4,288 млрд доларів – це не дивлячись на неймовірний успіх консолі Switch і величезне число ігор. Не дивно, що Tencent займає перше місце в рейтингу, а Apple, Google і Netease входять в десятку світових гігантів ігрової індустрії. Це закономірно, адже мобільні ігри давно стали одним з найбільших сегментів в галузі. На думку експертів, вектор розвитку збережеться і в 2019. За прогнозами Newzoo, в цьому році на мобільні ігри буде переходити все більше і більше геймерів. Подібна тенденція загрожує зниженням доходів від цього напрямку на ПК і консолях приблизно на 15%. За пару місяців до запуску Apple Arcade такий прогноз виглядає більш ніж переконливо.


Не пропустіть