Apple сама запропонує користувачам замінити Safari на iPhone стороннім браузером

Apple вносить значні зміни в роботу веббраузерів на iPhone для користувачів з ЄС. В iOS 17.4 з’явиться можливість встановити бажаний браузер за замовчуванням при першому запуску Safari, а виробники браузерів зможуть використовувати інші браузерні движки.

Браузери за замовчуванням

Перше – це зміна браузерів за замовчуванням. Сторонні браузери вже давно існують в App Store, і Apple увімкнула можливість вибору браузера за замовчуванням в iOS 14. Починаючи з iOS 17.4, при першому запуску Safari користувачам буде запропоновано встановити браузер за замовчуванням, включаючи Safari. Приклади сторонніх браузерів включають

  • Microsoft Edge
  • Brave
  • Mozilla Firefox
  • Google Chrome
  • Opera
  • DuckDuckGo

Для користувачів з ЄС Safari тепер буде пропонувати встановити браузер за замовчуванням, що зробить цю опцію більш помітною.

Рушії браузерів

Як згадувалося вище, Apple відкриває можливості iPhone для сторонніх браузерів, які використовують інші вебрушії, ніж Safari. Досі сторонні браузери мали контроль над зовнішнім виглядом і набором функцій, але рушій WebKit, що лежить в основі Safari, був єдиним вебрушієм, схваленим компанією Apple. Chrome, наприклад, використовує WebKit лише на iOS. Blink – це вебрушій, який використовується Chrome на всіх інших платформах.

У рамках iOS 17.4 Apple представляє нові API, які дозволять розробникам скористатися перевагами цих нових функцій, включаючи вбудовані браузери.

Знову ж таки, обидві зміни в політиці щодо веббраузерів впроваджуються лише для користувачів iPhone в Європейському Союзі. Користувачі в США та інших країнах, що не входять до ЄС, залишаться в статусі кво: жодних сторонніх браузерів за замовчуванням і жодних альтернативних вебрушіїв.

Ці кроки покликані привести Apple у відповідність до Закону про цифрові ринки, який набуває чинності в березні. Apple також вносить інші важливі зміни в політику App Store і не тільки.

Джерело 9to5mac

Не пропустіть