Apple придумала заміну Touch ID для Apple Watch

Нова технологія отримає назву Wrist ID

Біометрична ідентифікація стала сенсацією в 2012 році, коли компанія Apple випустила iPhone 5s з першим сканером відбитків пальців. Та сьогодні такий спосіб ідентифікації – норма, він є у планшетах, смартфонах та інших гаджетах.

Тепер він навіть отримав наступника – Face ID. Але якщо iPod Touch біометрична ідентифікація за великим рахунком не потрібна, то Apple Watch вона б точно не завадила, враховуючи, який обсяг особистих даних зберігає годинник.

На щастя, в Купертіно і самі про це знають. На цьому тижні стало відомо, що Apple запатентувала технологію ідентифікації користувача за його зап’ястя, яка призначена для використання в смарт-годинниках. Це стане можливим завдяки спеціальним ремінцям з біометричним датчиком, який буде встановлювати особу користувача.

Щоб мінімізувати ймовірність помилки, датчик буде зіставляти кілька різних показників – від кольору і текстури шкіри носія до волосків, що ростуть на зап’ясті.

Як захистити Apple Watch? Звичайно, за допомогою Wrist ID. Через те, що зап’ястя кожної людини має індивідуальні особливості, воно може стати відмінним засобом ідентифікації.

Якщо відбиток пальця ще можна вкрасти, а лице – замінити маскою, надрукованою на 3D-принтері, то навряд чи хтось візьметься підробляти текстуру шкіри і особливості будови волосків з зап’ястя.

В результаті така система захисту може виявитися навіть більш досконалої, ніж Touch ID або Face ID, а єдині, через кого вона може дати збій, виявляться близнюки. Насправді поява біометричної ідентифікації в Apple Watch напрошувалася з самого початку. Справа в тому, що дуже багато хто використовує годинник саме як заміну смартфонам і зберігає в їх пам’яті гігантський масив даних.

Але якщо раніше без iPhone годинник був практично непотрібним, то з виходом watchOS 6 все зміниться. Apple Watch отримають автономію, про яку так давно просили користувачі, і в цьому випадку необхідно потурбуватися захистом всіх відомостей, які зберігають годинник.


Не пропустіть