Apple просить не сушити втоплений iPhone у рисі

На сайті техпідтримки Apple оновилася інструкція на випадок, якщо смартфон попереджає про влучення в порт зарядки. Тепер на сторінці окремо згадується, що смартфон не можна сушити за допомогою рису .

“Не кладіть iPhone в упаковку рису. А якщо ні, то дрібні частинки рису можуть пошкодити ваш iPhone”, – Техпідтримка Apple

Також Apple радить уникати інших поширених практик, які роблять лише гірше: наприклад, сушіння феном або стисненим повітрям. Проштовхувати в роз’єм сторонні предмети на зразок ватної палички або паперового рушника теж не рекомендується. Причина та сама: є ризик залишити частинки вати чи паперу всередині, або проштовхнути вологу глибше.

Інші поради від Apple:

  • Якщо на смартфон потрапила будь-яка рідина крім води, змийте її проточною водою (не заливаючи порти). Після цього протріть смартфон м’якою серветкою без ворсинок — наприклад, ганчірочкою для оптики.
  • Щоб висушити iPhone, акуратно постукайте їм по долоні – порт зарядки повинен знаходитися знизу. Після цього залиште смартфон у сухому місці, яке добре провітрюється. Якщо у приміщенні є вентилятор, можна покласти поруч смартфон так, щоб холодне повітря дуло в роз’єм Lightning або UBS-C. Це прискорить сушіння.
  • Не заряджайте iPhone кабелем щонайменше 5 годин після контакту з вологою.
  • Перед бездротовою зарядкою протріть смартфон м’якою серветкою. Перед тим, як помістити iPhone на зарядний килимок, переконайтеся, що корпус повністю сухий.
  • Якщо після контакту з водою динаміки стали звучати гірше, перевірте, чи не залишилося вологи. Для цього поставте смартфон динаміками вниз на серветку без ворсинок і подивіться, чи вода не витекла. Якщо на серветці з’явилися сліди вологи, просушіть, дотримуючись порад вище.

Не пропустіть