Apple попереджає: користувачі iPhone під загрозою замовних кібератак

Apple знову б’є на сполох: користувачі iPhone у 98 країнах можуть стати жертвами замовних кібератак.

Це вже друге попередження від Apple цього року. У квітні аналогічне сповіщення отримали користувачі у 92 країнах, про що ми писали тут. З 2021 року компанія регулярно надсилає такі попередження, охоплюючи більше ніж 150 країн.

Останнє попередження не розкриває особу зловмисників чи країни, де користувачі отримали сповіщення. Apple повідомляє, що ці атаки спрямовані на компрометацію iPhone, пов’язаних з вашим Apple ID. “Ці атаки, ймовірно, націлені на вас через те, хто ви є або чим займаєтесь”, – зазначається у попередженні. Хоча абсолютної впевненості у виявленні таких атак досягти важко, компанія переконує, що це попередження слід сприймати серйозно.

У жовтні Apple надіслала подібні попередження кільком журналістам та політикам Індії. Amnesty International пізніше повідомила про виявлення на iPhone індійських журналістів шпигунського програмного забезпечення Pegasus, розробленого ізраїльською фірмою NSO Group.

Apple підкреслила, що розкриття додаткових деталей може допомогти зловмисникам ухилитися від майбутнього виявлення. Компанія також змінила свою термінологію, описуючи ці інциденти як “замовні шпигунські атаки” замість “фінансованих державою” атак.

Apple заявляє, що покладається виключно на “внутрішню інформацію про розвідку загроз та розслідування для виявлення таких атак”.

Джерело TechCrunch

Не пропустіть