Новий MacBook Air, MacBook Pro, чіп Apple M2, iOS 16 та інше: що Apple показала на презентації WWDC 2022

Однією з найбільших подій Apple є Worldwide Developer Conference, в рамках якої компанія розповідає про плани щодо своїх програмних (і не лише) рішень розробникам, представникам преси і всьому світу. Буквально щойно пройшла презентація в рамках WWDC 2022, на якій нам показали багато цікавого. Варто розібратися та підсумувати, що з цього варте нашої уваги.

iOS 16

У iOS 16 компанія Apple додала відчутні покращення до екрану блокування. Тепер можна змінити шрифт годинника, є нові маленькі віджети, як на Apple Watch. Є нова галерея шпалер, що доступна за свайпом направо. Також компанія створила WidgetKit для розробників, що хочуть створити власні віджети для екрану блокування.

Сповіщення на екрані блокування тепер відображаються внизу екрану. Окрім цього, є сповіщення у новому стилі, що отримали назву “Live Activities” для заходів, що відбуваються в реальному часі (статус Uber, тренування чи музикальний плеєр). Також варто зазначити, що екран блокування можна налаштувати відносно режиму фокусу.

У Messages також з’явилися нові корисні фішки. Так, тепер у Messages можна редагувати повідомлення. Крім цього, після надсилання повідомлення можна миттєво скасувати дію. Також у Messages з’явилася функція “Позначити як непрочитане”.

У FaceTime тепер доступні програми SharePlay, тому тепер користувач може побачити усі програми, які він може поширювати. Також у Messages є кнопка SharePlay, яка дозволяє переписуватися при перегляді чогось разом.

Диктування також отримало оновлення – відтепер у iOS можна легко перемикатися між голосом та введенням через тач-скрін. Клавіатура залишається відкритою під час введення, що досить зручно під час введення. Що цікаво, у голосовому введенні з’явилась підтримка введення емодзі.

Live Text відтепер працює з відео, завдяки чому можна зупинити відео на будь-якому кадрі і взаємодіяти з текстом. Live Text отримав швидкі дії, що дозволяють взаємодіяти з текстом через один клік. Крім цього, можна затримати палець на зображенні, після чого воно виділиться зі заднього фону та скопіюється в буфер обміну з прозорим фоном.

Apple Wallet отримав важливе оновлення, що дозволяє авторизуватися в додатках: вже є підтримка у Mail, Messages та WhatsApp. Окрім цього, є підтримка у Stripe, Shopify та багатьох інших сервісів. Функція Apple Pay Later дозволяє розділити будь-яку покупку через Apple Pay на чотири платежі, причому жодні відсотки за розстрочку не нараховуються.

Apple Maps

Сервіс Apple Maps тепер доступний у Бельгії, Франції, Ізраїлі, Ліхтенштейні, Люксембурзі, Монако, Нідерландах, Новій Зеландії, Саудівській Аравії, Швейцарії та на територіях Палестини. Функція 3D-перегляду з’явилася в Лас-Вегасі, Маямі, Чікаго та Сіднеї.

З’явилася можливість планувати до 15 маршрутів заздалегідь. Можна спланувати маршрут на Mac та надіслати на iPhone, додавши зупинки за допомогою Siri. Крім цього, були оновлені можливості Apple MapKit. Можна інтегрувати зображення у високій роздільній здатності з Maps напряму в додатки.

Apple TV та інші сервіси

Тепер у Apple TV з’явилися рахунки та детальні описи матчів на заблокованому екрані через віджети Live Activities. Сам додаток отримав детальніші рахунки, розклад матчів, найкращі моменти, вкладку з підписками My Sports та багато іншого.

Крім цього, нам розповіли про оновлення батьківського контролю. Усі налаштування можна регулювати за допомогою нової фішки Family Checklist. Запити на контроль часу екрану можна приймати прямо через Messages.

У iCloud з’явилася фішка Shared Library – це новий вид iCloud Library, в якому можуть брати участь до шести людей. Є смарт-фільтри, а також нова кнопка в додатку камери для поширення у iCloud Library.

Сервіс Apple Home отримав новий додаток зі спрощеним інтерфейсом. Усі кімнати та улюблені приміщення доступні на головній вкладці. Є нові категорії для клімат-контролю, керування освітленням, безпеки та багатьох інших фішок. Крім цього, є нові віджети додатку Home для екрану блокування.

У CarPlay нового покоління з’явилася тісна інтеграція з апаратним забезпеченням виробників автомобілів. Він отримав багато налаштувань для кластеризації, розміщення елементів управління, вибору кольорів інтерфейсу та багато іншого.

watchOS 9

Apple Watch з новою версією операційної системи watchOS отримали нові банерні сповіщення, оновлений набір циферблатів та перепрацьований додаток Siri. Активні додатки прикріплюються у швидкий доступ.

Додаток Workout отримав три нові метрики для трекінгу ефективності бігу: акселерометр та гіроскоп перевіряють довжину кроку, час контакту з землею та форму бігу. Можна змінювати попередньо налаштовані режими дистанції та часового інтервалу прямо під час тренувань. Для додатку контролю сну було проведено велике дослідження, внаслідок чого Apple Watch зможе визначати три стадії сну.

В плані здоров’я було багато інших нововведень – тепер можна вести записи споживання ліків, а також отримувати сповіщення, коли їх слід приймати. Також можна відстежувати та керувати прийомом ліків у додатку iPhone Health. Окрім цього, камера iPhone дозволяє відсканувати етикетку ліків для їхньої ідентифікації. Сервіс буде сповіщати про погану взаємодію ліків, коли користувач додає їх до списку.

Apple M2

Не програмним забезпеченням єдиним – після презентації iOS 16, watchOS 9 та оновлень до програмних сервісів нам показали нову платформу Apple M2, яка буде використуватися в ноутбуках початкового рівня, комп’ютерах Mac mini та iPad. Перші MacBook Pro та MacBook Air на базі цієї платформи показали згодом, про них мова піде згодом.

Нова Apple M2 створена на базі 5-нанометрового техпроцесу та має 20 мільярдів транзисторів, що 20 відсотків більше, ніж Apple M1. Чіпсет включає чотири продуктивні та чотири енергоефективні ядра. Пропускна здатність уніфікованої пам’яті, якої підтримується до 24 ГБ, складає 100 Гб/с.

У компанії обіцяють потужність процесора, на 18 відсотків більшу за M1, а також у 1.9 раза вищу, ніж у “останнього 10-ядерного ПК-процесора” (модель не називають, як і методологію тестування). Продуктивність у графічних задачах на 25 відсотків більша, ніж у M1 при такому самому енергоспоживанні, а при максимальному – на 35 відсотків вищу. Чіпсет отримав новий нейрорушій, систему безпеки та медіарушій, що підтримує відео у 8K.

MacBook Air 2022

Після цього нам показали оновлений MacBook Air, і першим нововведенням, яке ми побачили, став зарядний роз’єм MagSafe. Окрім цього, одразу можна було побачити мініджек 3.5 міліметра, яким ноутбук все ще оснащений (більше того, є підтримка навушників з високим імпедансом), а також два роз’єми Thundebolt. Товщина моделі складає 11 міліметрів, а вага – 1.22 кілограма. Ноутбук буде доступним у сріблястому, сірому, золотистому та темно-синьому кольорах.

 

Ноутбук використовує 13.6-дюймовий дисплей Liquid Retina з яскравістю 500 ніт, підтримується 1 мільярд кольорів. На жаль, MacBook Air нового покоління не оминув виріз зверху дисплея, яким ми вперше побачили у MacBook Pro 2021 – тут розташована фронтальна камера 1080p, що вдвічі краще демонструє себе при недостатньому рівні освітлення, ніж та, що ми бачили в попередньому MacBook Air.

 

Новий MacBook Air отримав оновлену систему мікрофонів та динаміків, підтримується Dolby Atmos. Новий адаптер живлення має два роз’єми USB-C та дозволяє зарядити ноутбук за 20 хвилин до 80 відсотків. За словами представників компанії, автономність складає до 18 годин при відтворенні відео, при цьому ноутбук все ще не має активного охолодження і є абсолютно тихим.

 

Об’єм оперативної пам’яті (уніфікованої пам’яті), як вже згадувалося, складає до 24 ГБ у топовій версії, об’єм внутрішньої пам’яті – до 2 ТБ. Ціна нового MacBook Air слкадає від 1199 доларів, ціна попереднього покоління, MacBook Air M1, знизилась до 999 доларів.

MacBook Pro

На відміну від MacBook Air 2022, MacBook Pro 13 отримав більш мінорне оновлення – дизайн залишився таким самим, як у попередника. Що особливо цікаво, Touch Bar тут також є, хоча Apple, здавалося, відмовилась від нього в MacBook Pro ще минулого року. Автономність, згідно заяв Apple, зросла до 20 годин.

Слід зазначити, що максимальний об’єм пам’яті у нового MacBook Pro такий самий, як у MacBook Air 2022. Окрім цього, ноутбук має систему активного охолодження. Ціна нового MacBook Pro 13 стартує з 1299 доларів, і на фоні оновленого MacBook Air 2022, який при цьому ще й дешевший, покупка цієї Pro-версії виглядає дещо дивним рішенням.

macOS Ventura

Після презентації нових комп’ютерів, у компанії Apple показали нову операційну систему, яку вони будуть використовувати – macOS Ventura. Система отримала нову фішку Stage Manager, що дозволяє швидко переключити одне вікно в повноекранний режим та працювати з ним, не звертаючи уваги на все решта.

Оновлений Spotlight дозволяє робити швидкі дії, як початок роботи таймера, а також пропонує кращі результати видачі. Додаток Mail також отримав нові фішки пошуку, а також нагадування та відкладені надсилання, автокорекцію та виправлення помилок.

У браузері Safari з’явилася фішка Shared Tab Groups, що дозволяє браузити перелік сайтів з іншим користувачем. Функція “Passkeys” дозволяє використовувати біометричні сенсори девайса для авторизації на сайтах. Вона є частиною стандарту FIDO Alliance, про підтримку якої Apple, Google, Microsoft та інші компанії заявили приблизно тиждень тому, тому варто очікувати її роботи на всіх платформах.

За словами представників Apple, нова API Metal 3 дозволяє “розкрити повний потенціал Apple Silicon (чіпсетів Apple) на роки вперед”. Metal Effects дозволяє апскейлити гру та працювати їй при вищій роздільній здатності завдяки рендеру кадрів з низькою роздільною здатністю та їхнього подальшого апскейлінгу.

Окрім цього, macOS Ventura отримала більше можливостей для роботи з iPhone – так, у користувачів тепер є можливість здійснювати дзвінки FaceTime з iPhone на Mac. Досить цікавою є можливість використання iPhone в ролі веб-камери. У такому режимі буде підтримка режимів Center Stage та Portrait Mode. Ультраширокий модуль може захоплювати робочий простір (наприклад, стіл) та людину, що говорить, одночасно. Для цієї функції будуть доступні спеціальні кріплення, створені у співпраці з Belkin.

iPadOS 16

У iPadOS компанія Apple покращила багато моментів, пов’язаних зі зручністю при роботі. Так, наприклад, є підтримка поширення файла через одну кнопку в меню Share, щоб надалі редагувати його з іншими користувачами, при цьому ця фішка буде інтегрована у дзвінки FaceTime. Можливість, що важливо, буде доступною також для iOS та macOS.

Після цього нам показали повністю нову програму Apple, що отримала назву Free Form та стане наступною вже в кінці цього року. По суті, це додаток-вайтборд, що має функціонал iPad Notes з підтримкою колаборації з іншими користувачами та інтеграцією FaceTime. Сервіс з’явиться на iPhone, iPad та Mac.

Далі нам розповіли про більш серйозні зміни в iPad, які наближають його в плані функціональності до повноцінного робочого Mac. Так, у файловому менеджері тепер можна змінювати розширення файлів та переглядати розмір папок. Для редагування фото та відео у iPad з’явився режим референсних кольорів.

Нові налаштування дисплея дозволяють змінювати щільність зображення на дисплеї для одночасного перегляду декількох програм (поки доступно лише для iPad на базі Apple M1). У iPadOS 16 програми можуть отримувати до 16 ГБ своп-пам’яті. Розмір вікон тепер можна змінювати, що також наближає iPad в плані користувацького досвіду до повноцінних комп’ютерів.

Підсумки

Вже сьогодні стануть доступними бета-версії нових операційних систем для розробників, а у липні розпочнеться публічний бета-тест. Для усіх користувачів, звично, нові операційні системи стануть доступними вже восени. Що цікаво, в рамках презентації про tvOS не розповіли нічого.

Загалом, презентацію можна назвати досить цікавою, у першу чергу завдяки новому MacBook Air. Операційні системи не отримали докорінних змін, але кожна (окрім watchOS), отримала досить відчутний набір змін, що вплине на користувацький досвід, тому користувачам явно буде що спробувати та чому зрадіти.


Не пропустіть