Apple незабаром зробить те, на що всі чекали з моменту появи App Store

Неохоче, але Apple відкриває iOS для нових способів розповсюдження додатків для користувачів і розробників з ЄС. Незабаром ви навіть зможете завантажувати додатки з вебсайтів розробників без використання магазинів додатків. Однак це буде пов’язано з певними вимогами.

Почнемо з найголовнішого. Apple запроваджує нову категорію магазинів додатків, в якій будуть представлені програми та ігри виключно від розробника. Це буде благом для таких видавців, як Epic, що управляє магазином Epic Games Store на Windows і macOS (і має неабияку частку юридичних суперечок з Apple).

Інша зміна торкнеться сервісів, чия бізнес-модель залежить від покупок і підписок у додатку. Розробники вже можуть посилатися на зовнішні вебсторінки, де користувач може заплатити за такі речі, оминаючи таким чином 30% податок Apple. І тепер розробникам дозволено створювати власні дизайни для акцій, знижок та інших пропозицій. Раніше вони повинні були використовувати шаблони, розроблені Apple, але тепер це необов’язково.

Нарешті, цієї весни авторизовані розробники в ЄС зможуть розповсюджувати додатки безпосередньо зі свого вебсайту – тобто користувачі зможуть завантажити інсталяційний файл, як це робиться на macOS.

Ці програми матимуть доступ до системних функцій, резервного копіювання та відновлення даних користувача тощо. Однак є один нюанс (а хіба з Apple не завжди є нюанси?).

Це буде доступно для розробників, які були зареєстровані в програмі для розробників Apple протягом щонайменше двох років безперервно в ЄС і (найбільший обруч, через який потрібно перестрибнути) мають додаток, який має один мільйон перших річних встановлень на iOS в ЄС за попередній календарний рік.

Перекладаючи, це буде працювати тільки для великих компаній, які поширюють свої додатки, малим розробникам не пощастило. Є й інші вимоги, але вони звучать більш розумно – розробники повинні бути прозорими щодо збору даних (це більше стосується ЄС), вони можуть поширювати додатки тільки з власного облікового запису розробника і тільки на своєму власному вебсайті й так далі. Однак незрозуміло, чи поширюється пільговий 30-денний період для телефонів, що вивозяться з ЄС, також і на вебзавантаження.

Джерело Apple

Не пропустіть