Apple навчила Face ID відрізняти близнят

Apple навчила Face ID відрізняти близнят

Думаю, багато людей пам’ятають, як близько трьох років тому, ще після анонсу iPhone X, багато людей намагалися обманути систему розпізнавання облич Face ID. Такий ентузіазм з’явився через заяву компанії Apple про те, що ця технологія у 20 разів надійніша за Touch ID, оскільки забезпечує обробку більшої кількості біометричних даних, ніж сканер відбитків пальців. Але, як виявилось, система майже безсила перед людьми, які схожі між собою – дітьми, батьками, та особливо перед близнятами.

Оскільки зовнішні дані у близнят майже ідентичні, компанія Apple вирішила обійти цю проблему шляхом сканування венозної системи, яка у всіх відрізняється, і запатентувала відповідну методику сканування. Як вважають у компанії, підробити венозні візерунки для обману системи ніяк не вийде.

Для сканування венозної системи компанія Apple планує використовувати інфрачервоні камери, котрі будуть одночасно підсвічувати лице та розпізнавати венозні візерунки, після чого отримані будуть оброблятися, і у випадку, якщо вони співпадуть, блокування буде зняте. Це дозволяє підвищити безпеку Face ID, і якщо не виключити, то мінімізувати ймовірність фейкового спрацювання.

Джерело USPTO

Не пропустіть