Apple і Qualcomm завершили дворічну патентну суперечку про збитки на суму до $ 27 млрд

Акції Qualcomm підскочили більш ніж на 20%.

Apple і Qualcomm досягли угоди про врегулювання патентного спору і припинення всіх судових розглядів між компаніями. Про це повідомили в Apple.

Компанії уклали ліцензійну угоду терміном на шість років. Вона діє з 1 квітня 2019 року. Згідно з досягнутими домовленостями, Qualcomm буде поставляти чіпи для пристроїв Apple. Виробник iPhone виплатить Qualcomm грошову винагороду, суму якої сторони не розкривають.

Акції Qualcomm злетіли більш ніж на 20% після оголошення про врегулювання конфлікту з Apple. Ринкова капіталізація компанії зросла до $ 85 млрд.

Оскільки Intel відмовилася від розробки чіпів 5G для смартфонів, Apple буде використовувати технології Qualcomm для розробки пристроїв з технологією 5G, вказує Reuters. Однак це не означає, що Qualcomm стане єдиним постачальником Apple, оскільки остання завжди розглядає кілька виробників.

Судовий розгляд між Apple і Qualcomm тривав з 2017 року. Apple звинувачувала Qualcomm в зловживанні своїм становищем на ринку мікрочіпів. Qualcomm подала зустрічний позов проти Apple, звинувачуючи компанію в цькуванні.

У суді Apple і постачальники Foxconn, Pegatron, Wistron і Compal Electronics оцінювали свої збитки на суму до $ 27 млрд. Компанії стверджували, що Qualcomm багато років завищувала ціни на використання чіпів. Qualcomm говорила про завдані їй збитки у розмірі мінімум $ 15 млрд.

У березні 2019 року суд зобов’язав Apple виплатити Qualcomm $ 31 млн компенсації за порушення трьох патентів.


Не пропустіть