Apple хоче зробити Індію своїм виробничим центром

На тлі торгової війни Китаю і США, Американська компанія хоче перенаправити свої виробничі потужності в інші азіатські країни

Apple звернулася до індійського уряду з пропозицією про співпрацю. Це відбувається тому, що компанія сподівається зменшити свою залежність від Китаю, перемістивши виробничу базу в Індію.

Згідно з останніми даними, Apple наполягає на тому, щоб уряд країни знизив мита. У Apple немає власних заводів в країні, і тим не менш, вони мають справу з рядом компаній, які розглядають Індію як виробничу площадку. Останні пару років на заводах країни виробляються iPhone SE і iPhone 6, а в цьому році також почалося виробництво iPhone 7. Компанія Foxconn збирається почати виробництво флагманських iPhone в Індії цього літа.

Apple не дуже добре вдалося заволодіти індійським споживчим ринком, і недавно компанія змінила свою стратегію, припинивши продавати дешевші iPhone в країні — тепер найбільш доступною є модель 6s за 430 доларів.

Однак варіант перемістити туди свої виробничі потужності все ще залишається актуальним.

В даний час політика Індії ставить її в невигідне положення в порівнянні з іншими країнами-виробниками, такими як Китай і В’єтнам. Проте, у країни є багато інших переваг, особливо в той час, коли китайські компанії продовжують піднімати свої тарифи. Повідомляється, що середня націнка при складанні мобільних телефонів в Індії сторонніми компаніями становить менше 10%, хоча в інших країнах вона сягає 30%.

Топові моделі iPhone, зібрані на індійських заводах, ймовірно, з’являться на прилавках країни вже в наступному місяці. Перерозподіл виробництва дозволить Apple заощадити на високих податках, що стягуються Індією за імпорт пристроїв, а також дасть компанії можливість відкривати в країні власні роздрібні магазини.

«Місцеве виробництво дасть Apple свободу взаємодій з дистриб’юторами і знизить ціни на виробництво їх смартфонів», – сказав Рашабх Доши, директор з досліджень в технічній консультації Canalys.

За словами технологічних аналітиків, крім задоволення місцевого попиту, такі великі компанії, як Apple, могли б використовувати Індію в якості експортного центру для пом’якшення наслідків запеклої торгової війни між Сполученими Штатами і Китаєм.


Не пропустіть