Apple дозволить використовувати вживані деталі для ремонту iPhone в домашніх умовах

Apple розширює свою програму самостійного ремонту, що дозволить споживачам та ремонтним майстерням використовувати оригінальні вживані деталі для ремонту iPhone. Компанія стверджує, що такі деталі матимуть повну функціональність і безпеку, які гарантуються оригінальним калібруванням.

Ініціатива розпочне діяти цієї осені з iPhone 15 і новіших моделей. Нова програма дасть можливість заміняти розбите скло або інші компоненти самостійно без необхідності замовляти абсолютно нові деталі.

Програма самостійного ремонту буде поширюватися не тільки на екрани, але і на батареї, камери та з часом на датчики Face ID. Головне, що споживачам і ремонтним майстерням не буде потрібно надавати серійний номер пристрою Apple при замовленні деталей для самостійного ремонту. Програма також дає користувачам можливість побачити, які деталі були замінені, а також, чи є вони новими або вживаними.

Процес спарювання деталей буде використовуватися для визначення автентичності замінних компонентів. Це дозволить Apple зберігати безпеку та конфіденційність пристрою. Однак, новий закон у штаті Орегон може послужити перешкодою для практики спарювання деталей. Закон забороняє виробникам використовувати цей процес, щоб обмежити використання сторонніх компонентів для ремонту. Таким чином, Apple може стикнутися з проблемою щодо співпраці з виробниками запасних частин на вторинному ринку.

Ця зміна в політиці ремонту може полегшити життя користувачам, які мають запасні частини для ремонту своїх пристроїв. Однак, вона може бути також спрямована на посилення контролю Apple над процесом ремонту та витіснення сторонніх запасних частин з ринку. Для компанії це є можливістю збільшити продаж нових пристроїв, але в цілому, така програма самостійного ремонту дає споживачам більше вибору та можливість ремонтувати свої пристрої самостійно.

Джерело Engadget

Не пропустіть