Android 10 – ім’я нової версії ОС. Солодощів більше не буде

З дня на день Google повинна викотити фінальну збірку Android Q. Напередодні анонсу інтернет гігант зробив важливу заяву. Так, було вирішено внести корективи в назву версій операційної системи і логотип.

Більше ніяких солодощів в найменуванні прошивки. Відтепер кожна нова версія Android буде супроводжуватися лише порядковим номером. Десята ітерація зеленого робота отримала ім’я Android 10, а наступна – Android 11.

В обґрунтування причин такого кроку, віце-президент компанії заявив про те, що користувачі не раз висловлювали невдоволення тим фактом, що в деяких країнах і регіонах обрані назви десертів не завжди зрозумілі.

Тому було вирішено відмовитися від згадки солодощів у назві нової версії операційної системи. Але якби Google не відмовилося від цієї практики, то «десятка» отримала б ім’я Quindim і Queens Cake.

Не забула Google оновити талісман Android. Робот змінив лимонно-зелене забарвлення на блакитно-зелене. Пояснюється зміна палітри бажанням повернутися обличчям до тих, хто страждає на дальтонізм і не могли раніше коректно розпізнавати колір талісмана. Зараз вони зможуть ідентифікувати відтінок правильно.

Трохи видозмінився і логотип операційної системи. Шрифт зробили більш заокругленим і тонким, а самі букви пофарбовані в чорний колір. Залежно від контексту, логотип зеленого робота буде з’являтися вище слова Android або після нього.


Не пропустіть