Американські вчені почали вивчення місячного ґрунту, привезеного 50 років тому

Тобто буквально - вчені заморозили зразок, привезений з космосу, на півстоліття, щоб почати його вивчення саме зараз

NASA опублікувало офіційне повідомлення, з якого випливає, що фахівці відомства взялися за вивчення першого зразка місячного грунту. Нагадаємо, що даний матеріал був зібраний астронавтами місії “Аполлон” в середині минулого століття. Весь цей час грунт зберігався в замороженому стані у спеціальних контейнерах.

Тобто, мова йде про зразок, вага якого становить 800 г і який був доставлений на планету ще в 70-х рр минулого століття. Представник космічного агентства заявив, що всі ці роки грунт знаходився в максимально захищених умовах, щоб сучасні вчені могли провести дослідження, не боячись при цьому, що зразок буде якось деформований на Землі з плином часу.

Сьогодні ми можемо проводити вимірювання, які були неможливі за часів програми «Аполлон». Аналіз цих зразків дозволить новому поколінню вчених і вдосконалити свої методи, і допомогти підготувати майбутніх дослідників до місячних місій, очікуваним у 2020-х роках“, – розповіла науковий співробітник програми ANGSA в штаб-квартирі NASA Сара Нобл.

Джерело NEW ATLAS
Не пропустіть