Огляд ASUS ExpertWiFi EBR63 – професійний роутер для бізнесу

Компанія ASUS пропонує хороші рішення на ринку ноутбуків у рамках модельного ряду ExpertBook – це надійні та продуктивні рішення для професіоналів та бізнесу. Окрім цього, компанія випускає, наприклад настільні ПК ExpertCenter та роутери ExpertWifi, що мають таку саму цільову аудиторію, якість та цінову політику.

Нам вдалося протестувати роутер для бізнесу ASUS ExpertWifi EBR63, і ми готові поділитися своїми враженнями від цього роутера – він недешевий, але явно має що запропонувати користувачу. Не зволікаючи, переходимо до огляду.

Характеристики ASUS ExpertWifi EBR63:

  • Підтримувані частоти: 5 ГГц + 2.4 ГГц (два діапазони)
  • Швидкість LAN: 1 Гбіт/с
  • Підтримка Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax)
  • Швидкість Wi-Fi: до 3000 Мбіт/с
  • Порти: USB 2.0 (1 шт.), USB 3.2 (1 шт.), RJ-45 10/100/1000 LAN (4 шт.),
  • RJ-45 10/100/1000 WAN (1 шт.)
  • Пам’ять: 256 Мб
  • Процесор: 4-ядерний 1.7 ГГц
  • Оперативна пам’ять: 512 МБ
  • Фішки: AiMesh, додаток ASUS ExpertWIFI, підтримка 4G/5G модемів
  • Габарити: 225 х 127 х 146 мм
  • Вага: 436 грамів

Комплектація та дизайн

Комплектація в ASUS ExpertWifi EBR63 досить стандартна для роутерів – окрім самого маршрутизатора, у комплекті поставляється зарядний пристрій з двома версіями конекторів, а також кабель Ethernet та документація. Слід зазначити, що у випадку, якщо потрібно встановити роутер вертикально, потрібне окреме кріплення. Зарядний блок має вихідну потужність 24W (напруга 12В та сила струму 2А).

Роутер має строгий, мінімалістичний і досить традицйний дизайн з чотирма антенами, білими LED-індикаторами, а також вбудованою відкидною підставкою для горизонтального встановлення. Антени можна нахиляти під різним кутом, але не можна обертати. На корпусі є кнопка увімкнення, reset та WPS. Габарити роутера складають 225 х 127 х 146 мм, тому ASUS ExpertWifi EBR63 можна назвати досить компактним роутером. Слід зазначити, що дизайн моделі хоч і досить простий, але він значно більш універсальний, ніж агресивний ігровий дизайн роутерів серії ASUS ROG.

Функціональні можливості

Як ми вже згадували, маршутизатор спрямований на бізнес сегмент, а також SOHO (Small office/Home office). Модель має деякі розширені можливості адміністрування, підтримку стандарту Wi-Fi 6 AX3000, завдяки якому може досягати близько 0.5 Гбіт/с у діапазоні 2.4 ГГц (2х2), а також до 2.4 Гбіт/с у режимі 5 ГГц. За роботу роутера відповідає ARM-процесор Broadcom MCM6756, що оснащується чотирма ядрами. Тут встановлена оперативна пам’ять об’ємом 512 ГБ, а також внутрішня пам’ять об’ємом 256 ГБ.

Слід зазначити, що у моделі є можливість у працювати як в режимі роутера, так і в режимі точки доступ. Окрім цього, є підтримка AiMesh для об’єднання у Mesh-мережу, а також підтримується Ethernet Backhaul. Також слід згадати про підтримку моніторингу трафіку, веб-фільтрів, а також VPN. Одна з ключових фішок серії ExperWiFi – підтримка Self-Defined Network, що дозволяє розгортати SSID на базі шаблонів налаштувань для типових сценаріїв використання.

Безпекові фішки

У роутера є можливість маршрутизації трафіку в шифрований vpn-тунель, завдяки чому можна підключати локальний офіс до корпоративної інфраструктури. У моделі є підтримка VPN з протоколами PPTP, IPSec, OpenVPN та WireGuard. Клієнт VPN Fusion дає можливість з’єднання із серверами Surfshark, WireGuard, OpenVPN, PPTP та L2TP.

Слід також зазначити, що в моделі також є підтримка програмного забезпечення AiProtection, який створений разом з компанією Trend Micro. Програмний комплекс має можливість блокування шкідливих ресусрів, ізоляції інфікованих пристроїв LAN, а також аналізу поточного безпекового стану мережевої інфраструктури.

Програмне забезпечення та швидкість підключення

Слід згадати про підтримку програмних забезпеченням функції Adaptive QoS, що дає можливість відстежити швидкість підключення клієнтів, регулювати пропускну здатність та пріоритети. Є можливість переглядати логи системних подій, діагностувати мережеве з’єднання, тощо. Для мобільних систем Android та iOS компанія ASUS створила мобільний додаток, що дає можливість керувати AiMesh, моніторити навантаження та слідкувати за використанням WAN, мережевих портів, швидкістю підключення, тощо.

У нашому тесті, при відключенні пристроїв на частоті 5 ГГц з Wi-Fi 6, моделі вдалося показувати швидкості до 0.9 Гбіт/с, а для Wi-Fi 5 – до 0.5 Гбіт/с. При цьому для 2.4 ГГц все досить адекватно – до 130 Мбіт/с для Wi-Fi 4 та до 180 Мбіт/c для Wi-Fi 6. Слід зазначити, що у тестах з VPN модель також показує себе дуже непогано, хоча, зрозуміло, швидкості все ж нижчі. Особливо круто модель показує себе з IPSec – до 0.6 Гбіт/c.

Висновки

ASUS ExpertWifi EBR63 – це стильний мінімалістичний роутер з хорошим програмним забезпеченням, хорошими швидкостями та широким рядом фішок, що дозволяють розкрити його потенціал. Модель добре для малого та середнього бізнесу, а також для домашнього офісу. Якщо ви обираєте роутер цього цінового сегменту – варто розглянути ASUS ExpertWifi EBR63, як варіант для покупки.

Не пропустіть