Огляд Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 – безкомпромісна продуктивність в тонкому корпусі
На ринку ноутбуків, в більшості випадків, потрібно було обирати між продуктивністю та компактними габаритами. Поєднати ці дві позитивні характеристики переважно можуть лише дорогі рішення, які відносяться до бізнес-сегменту. Для цільової аудиторії цих ноутбуків важливе поєднання цих двох протилежних напрямків у світі ноутбуків, і, відповідно, такі рішення не можна віднести до доступних.
Якщо йдеться про бізнес-ноутбуки, то одним з найвідоміших модельних рядів на цьому ринку є Lenovo ThinkPad. Компанія Lenovo стабільно пропонує топові рішення в рамках цього модельного ряду, які чудово справляються з усіма задачами, мають строгий впізнаваний дизайн, продуктивне апаратне забезпечення та набір унікальних фішок, завдяки чому серія має дуже значну кількість фанатів. Пік поєднання продуктивності та компактних габаритів – серія ThinkPad X1 Carbon, яка налічує вже 10 поколінь, і саме ювілейне, 10-те покоління нам вдалося зараз протестувати.
Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 (21CB0082RA):
- Дисплей: IPS, 1920 x 1200, 14”, 400 ніт, 100% sRGB
- Процесор: Intel Core i7-1260P (12 ядер, 16 потоків)
- Оперативна пам’ять: 32 ГБ LPDDR5 (5200 МГц)
- Внутрішня пам’ять: SSD об’ємом 1024 ГБ
- Графічний адаптер: Intel Iris Xe Graphics
- Операційна система: Windows 11 Pro
- Динаміки: 2 х 2.0 Вт, 2 х 0.8 Вт
- Порти: HDMI (1 шт.), USB-A 3.2 Gen1 (2 шт.), USB-C з Thunderbolt 4 (2 шт.), jack 3,5 мм
- Фішки: модуль TPM, сканер відбитків пальців, Kensinton Lock
- ОС: Windows 11 Pro
- Бездротові стандарти: Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), NFC, Bluetooth 5.1, 4
- Автономність: 57 Вт/год, підтримується швидка зарядка
- Габарити: 315.6 х 222.5 х 15.36 мм, вага – 1.12 кг
Дизайн та дисплей
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 має традиційний для модельного ряду дизайн – майже повністю чорний корпус, який має червоні елементи, стилізоване лого ThinkPad X1, а також TrackPoint по центру клавіатури. Тут використовується фірмова зручна клавіатура ThinkPad, яку багато фанатів вважають найкращою серед конкуретних рішень. Звісно, варто ще раз згадати про те, що ноутбук має дуже компактні габарити, а також важить лише 1.12 кілограмів. Ця ключова особливість робить його чудовим варіантом для подорожей, і загалом для усіх сценаріїв використання ноутбука, в яких важлива компактність.
У моделі використовується IPS-дисплей з діагоналлю 14 дюймів, роздільною здатністю WUXGA (1920 х 1200 пікселів), покриття sRGB складає 100 відсотків. Це непоганий дисплей, який не демонструє нічого надзвичайного для цього цінового сегменту, але при цьому його можна назвати просто хорошим, яскравим екраном з хорошими кольорами. Звісно, для кольорокорекції за таку ціну можна знайти і кращий варіант, і слід розуміти, що цей дисплей добре підходить для бізнес-задач, але не більше.
Апаратне забезпечення
За роботу ноутбука відповідальний процесор Intel Core i7-1260P, який має 12 фізичних ядер (з яких 4 – продуктивні, а 8 – енергоефективні) та 16 віртуальних потоків. Базова частота цього процесора складає 2100 МГц, але завдяки підтримці технології Turbo Boost є можливість розганятись до 4700 МГц.
У цей процесор інтегровано графічний адаптер Intel Iris X3 Graphics, що має базову тактову частоту 300 МГц, при цьому є можливість розгону до 1400 МГц. Варто зазначити, що хоч у цьому рішенні використовується й інтегрована відеокарта, вона досить продуктивна для усіх користувацьких задач. Зрозуміло, що розглядати такий ноутбук для ігор недоцільно, але при бажанні можна буде пограти в основні кіберспортивні дисципліни і не найновіші ігри.
Пам’ять та автономність
Дуже важливо, щоб висока продуктивність ноутбука забезпечувалась не лише потужним процесором та просунутим графічним адаптером, але й хорошою пам’яттю. У нашій конфігурації, в парі з процесором працює 32 ГБ швидкісної енергоефективної пам’яті LPDDR5, що працює на частоті 5200 МГц. Ця оперативна пам’ять розпаяна на материнській платі, тому додати додаткову планку не вийде, але досить важко уявити користувача, якому цього об’єму може не вистачити.
За зберігання даних відповідає швидкісний та об’ємний SSD формату M.2. Його об’єм складає 1024 ГБ, тобто 1 ТБ. Знову ж, цей об’єм дійсно дуже великий, і складно уявити, як його може не вистачити. Очікувано, що в такому компактному ноутбуці немає місця для додаткового HDD, але і об’єм системного диска більш ніж достатній.
За автономність моделі відповідальний акумулятор об’ємом 57 Вт/год, який, як заявляють у компанії, забезпечує автономність до 19.7 годин (вочевидь, мова про тестування відтворення відео). У реальних змішаних сценаріях використання Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 демонструє близько 8 годин автономної роботи. Є підтримка швидкої зарядки.
Програмне забезпечення та безпека
З коробки модель поставляється з операційною системою Windows 11 Pro. Обов’язкова функція для використання цієї операційної системи – модуль апаратного шифрування TPM, і він у цього ноутбука в наявності.
Окрім цього, з безпекових фішок варто згадати про сканер відбитків пальців, який дає можливість не вводити пароль при кожному відкритті ноутбука, не турбуючись про несанкціонований доступ, а також Kensington Lock – ще одна фішка бізнес-рішень. Варто зазначити, що в цьому сегменті ринку безпека особливо цінується, тому ноутбуки ThinkPad традиційно оснащуються повним набором необхідних функцій та фішок.
Бездротові стандарти та порти
Модель має підтримку Bluetooth 5.1 для підключення зовнішніх аксесуарів – навушників, миші, тощо. Є підтримка Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6) – для цього використовується Intel AX211. Окрім цього, модель оснащена модулем NFC та Fibocom L860-GL для 3G/4G.
Для можливості підключення зовнішнього монітора передбачений роз’єм HDMI. Окрім нього, є також два роз’єми USB-A з інтерфейсом 3.2 Gen1. Окрім цього, є два роз’єми USB-C з інтерфейсом Thunderbolt 4. Для підключення навушників є jack 3.5 мм. Також, як вже згадувалось, є роз’єм Kensington Lock.
Висновки
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 – це просунута преміальна модель, яка пропонує чудовий набір характеристик та можливостей у дуже компактному корпусі. Слід зазначити, що цей ноутбук буде по кишені явно не всім, і у випадку, якщо ви шукаєте найкращий за сукупністю характеристик варіант за свою ціну (наприклад, для геймінгу, або щоденних продуктивних задач), він буде не найкращим вибором. Тим не менше, він знайде своїх поціновувачів – користувачів, для яких важливі топові характеристики, строгий дизайн, надійність та безпека.