Розсекречена швидкість і вартість інтернету від Ілона Маска
За словами Ілона Маска, користувачі бета-версії супутникового інтернет-сервісу Starlink від SpaceX повідомляють про швидкості інтернету, що перевищують обіцянки компанії. Тепер найбільша технічна проблема полягає в тому, як зробити комплект Starlink дешевше. Багато користувачів, які брали участь в опитуванні про швидкості сервісу, заявили, що швидкість завантаження перевищує 150 Мбіт/с. Найвищий показник швидкості з’єднання склав 205,82 Мбіт/с, він був зафіксований в Белвью (штат Вашингтон).
В електронному листі від 26 жовтня SpaceX повідомила, що користувачі бета-тесту під назвою «Краще, ніж нічого», в якому задіяна мережа з майже 900 супутників, що передають інтернет-послуги на Землю, можуть розраховувати на швидкість від 50 до 150 Мбіт/с. Однак SpaceX також повідомила користувачам Starlink, що у них можуть виникнути «короткі періоди відсутності підключення взагалі».
У таблиці зафіксованих швидкостей, опублікованій на Reddit, зазначено, що швидкість Starlink за літо (до запуску публічної бета-версії 26 жовтня) знижувалася до 15 Мбіт/с.
Several thousand more Starlink beta participation invitations going out this week
— Elon Musk (@elonmusk) November 2, 2020
Бета-версія обладнання та послуги коштує близько 600 доларів: 499 доларів за штатив, WiFi -маршрутизатор і термінал для підключення до супутників Starlink, а також 99 доларів за щомісячну передплату.
Also $499 for the phased array terminal is really cheap, the components/electronics to build and run it are expensive. The Starlink engineers have a done a great job in keeping the price low and affordable pic.twitter.com/paXS6eZABt
— Pranay Pathole (@PPathole) November 3, 2020
Зниження вартості терміналу, що входить в комплект Starlink, – «найскладніша технічна задача компанії», написав Маск 2 листопада в «Твітері». Також він повідомив, що в найближчі дні будуть відправлені ще тисячі запрошень для тестування бета-версії і що вона може розширитися і на Європу в лютому. Мета Starlink – поширювати Інтернет по всій Землі через мережу з тисяч супутників.