Вчені показали на фото як виглядає квантова заплутаність
Вчені з університету Глазго сфотографували два фотони, які взаємодіють один з одним незалежно від відстані
Вперше в історії фізики вчені змогли отримати зображення квантової заплутаності. У статті, опублікованій в журналі «Наукові досягнення» (Scientific Advances), дослідники з університету Глазго (University of Glasglow) поділилися першим відомим зображенням, яке наочно демонструє дане явище.
Квантова заплутаність — це квантовомеханічне явище, при якому квантові стани двох або більшого числа об’єктів виявляються взаємозалежними. Фактично, теорія говорить про те, що заплутані об’єкти пов’язані між собою так, що будь-яка фізична дія на один з них буде міняти стан іншого.
Ще понад 80 років тому Ейнштейн передбачав, що такі об’єкти можуть існувати навіть в різних кінцях всесвіту. На фотографії, отриманій вченими з університету Глазго, зображені два фотони, які протягом короткого часу взаємодіють один з одним і розділяють фізичні стани незалежно від фактичної відстані між ними.
Щоб відобразити зображення квантової заплутаності, фізики створили систему, яка випромінює потоки заплутаних фотонів з квантового джерела світла в те, що вони називають «нетрадиційними об’єктами». Ці об’єкти відображаються на рідкокристалічних матеріалах, які можуть змінювати фазу фотонів при проходженні через них. Камера, яка здатна виявляти фотони, була налаштована на зйомку фотографії в той момент, коли вона ідентифікувала, що дві частинки «заплуталися» одна з одною.
На думку дослідників, квантова заплутаність є одним з основних стовпів квантової механіки. Ця концепція використовується в практичних додатках, таких як квантові обчислення і криптографія, але нікому ще не вдавалося зафіксувати її в дії. Фізики, що працюють в команді, вважають, що зображення може допомогти просунути область квантових обчислень і привести до інших цікавих розробок.