Інженери навчили дронів грати з м’ячем
Запобігання перешкод є найважливішим елементом технології для безпілотників, проте комерційно доступні системи в деяких випадках недостатньо швидкі. Інженери Цюріхського університету вирішили виправити це, розробивши нову систему, яка дає дронам настільки швидкі рефлекси, що вони можуть грати (більше того, навіть вигравати) в доджбол.
За словами дослідників, більшості сучасних систем запобігання перешкод потрібно близько 20-40 мілісекунд для обробки змін в навколишньому середовищі і запобіганню зіткнення з перешкодою. Це хороші показники для безпілотників, які м’яко наближаються до будівлі і пробираються всередину, проте для уникнення зіткнення з птахами або іншими дронами, наприклад, цього недостатньо.
У ході нового дослідження інженери оснастили дрони камерами, спеціально розробленими для виявлення швидкого руху, а також новими алгоритмами, які зробили їх ще швидшими. Це скоротило час реакції до 3,5 мілісекунд.
Ці камери відомі як «камери подій» (event cameras). Вони не аналізують кожен піксель в сцені, щоб визначити, змістилося щось чи ні, натомість, окремі пікселі камери реагують тільки тоді, коли виявляють зміну інтенсивності світла. Пікселі без руху залишаються «тихими», що знижує навантаження на обробку і прискорює час реакції.
Проте такі камери не призначені для використання дронами, тому ентузіастам довелося розробити власний алгоритм. В результаті було створено унікальне ПО, здатне в режимі реального часу одночасно стежити за пікселями однієї або декількох подієвих камер, виявляючи потенційні небезпеки, і, у разі необхідності, вносити поправки в рух самого коптера.
Результати тестування показали, що злежно від розміру об’єкта і дистанції точність розпізнавання об’єктів коливалася від 81% до 97%.
Вчені планують покращити новацію.