4 налаштування приватності в Instagram, про які повинен знати кожен користувач

Способи захистити свій аккаунт від сторонніх, не роблячи його закритим.

Незважаючи на сумнівні нововведення і зміни Instagram залишається однією з найпопулярніших соцмереж. Якщо спочатку це був відносно простий сервіс з мінімумом функцій, то зараз він став більш комплексним. Разом із можливостями збільшилася і кількість налаштувань – і в них зовсім не просто орієнтуватися. Розповідаємо про налаштування приватності, про які багато користувачів навіть не підозрюють.

1. Історії можна не зберігати в архів

Багато хто знає, що Instagram зберігає ваші історії, щоб ви у будь-який момент могли їх переглянути – і, можливо, заново щось опублікувати у пориві ностальгії. А ось якщо вас не приваблює думка, що сервіс від власників Facebook зберігає стільки ваших даних, автоматичне збереження можна відключити. Для цього:

1. Відкрийте програму і змахніть вправо, щоб відкрити режим історій.

2. Натисніть на іконку у вигляді коліщатка у верхній частині екрану.

3. Перейдіть вниз до пункту «Збереження».

4. Переведіть повзунок біля «Зберігати в архів» у неактивний стан. Тут можна вибрати, чи буде історія зберігатися до галереї зображень.

2. Налаштуйте, кому можна коментувати ваші пости

Можливо, ви не хочете отримувати коментарі від усіх користувачів – але й блокувати купу користувачів не варіант. У Instagram є інструмент для обмеження можливості коментування. При цьому користувачі не отримають повідомлення, що ви закрили їм доступ, і як і раніше зможуть залишати коментарі – але бачити їх ніхто не буде.

1. Відкрийте вкладку зі своїм профілем і натисніть на іконку у вигляді трьох смужок у верхній правій частині екрана.

2. Натисніть «Налаштування».

3. Перейдіть до вкладки «Конфіденційність» → «Коментарі».

4. Тут можна обмежити список людей, які можуть коментувати ваші публікації, до ваших підписників і тих, на кого підписані ви. Також можна додати користувачів до чорного списку для коментування.

3. Мережевий статус можна відключити

У всіх користувачів за замовчанням увімкнений мережевий статус – він дозволяє іншим користувачам бачити, що ви онлайн. Аналогічним чином, ті, у кого це налаштування увімкнене, можуть бачити статус інших користувачів. Якщо вам не цікаво стежити, у мережі ваші знайомі чи ні, і ви не горите бажанням показувати, коли ви онлайн, налаштування можна вимкнути. Для цього:

1. Відкрийте вкладку зі своїм профілем і натисніть на іконку у вигляді трьох смужок у верхній правій частині екрана.

2. Натисніть «Налаштування».

3. Перейдіть до вкладки «Конфіденційність» → «Мережевий статус».

4. Переведіть повзунок біля пункту «Показувати мережевий статус» у неактивний стан.

4. Налаштуйте список близьких друзів

У 2018 році Instagram додав функцію «близькі друзі» в історії. Це хороший інструмент, який дозволяє не ділитися занадто особистим з усіма підписниками. Використовувати його можна не тільки для друзів і сім’ї. Можливо, ви не хочете показувати колегам і босові, що пішли на вечірку посеред тижня – тут ця функція буде дуже до речі. Для її активації:

1. Відкрийте програму і змахніть вправо, щоб відкрити режим історій.

2. Натисніть на іконку у вигляді коліщатка у верхній частині екрану.

3. Натисніть на пункт «Близькі друзі».

4. Додайте користувачів до цієї групи. Вони ніяк про це не дізнаються – доти, поки ви не опублікуєте історію для них (такі історії відзначаються зеленим колом замість звичайного помаранчево-фіолетового).

Не пропустіть