Українські військові тестують перший у світі FPV-дрон із гранатометом
Українські інженери продовжують вражати новітніми рішеннями для посилення оборони країни. Нещодавно вони оснастили FPV-дрон протипіхотним гранатометом, що значно розширює можливості застосування безпілотників у бойових умовах. Відео з вогневими випробуваннями нової моделі під назвою Queen Hornets опублікувала команда Wild Hornets.
FPV-дрон Queen Hornets розроблений для виконання бойових завдань на великих відстанях. Він може віддалятися від оператора на 5 км, що робить його надзвичайно ефективним у складних умовах бойових дій. Його випробування провели бійці підрозділу «Булава» бригади ім. Богдана Хмельницького, продемонструвавши можливості дрона у реальних умовах.
Основні технічні характеристики дрона вражають. Його вантажопідйомність складає 9,5 кг, що дозволяє переносити значну кількість боєприпасів або інше військове обладнання. При цьому, з повним навантаженням дрон може пролетіти 5 км. Якщо ж зменшити вагу корисного навантаження до 6 кг, дальність його польоту зросте до 17 км.
Queen Hornets оснащений протипіхотним гранатометом Bulspike-AP, що використовує осколково-фугасну гранату ОГ-22М. Цей боєприпас розроблений для ураження піхоти противника на відкритих ділянках, у польових укриттях або окопах. Крім того, граната може знищувати легкоброньовану та неброньовану техніку.
???? Successful test of the world's first rocket launcher drone
The Bulava drone unit of the Separate Presidential Brigade named after Bohdan Khmelnytsky installed a rocket launcher on the Queen Hornet FPV drone and conducted a successful test.
From now on, an ordinary rocket… pic.twitter.com/AAkaHgcS7z
— Wild Hornets (@wilendhornets) September 13, 2024
Граната вагою 2 кг при детонації створює понад 1000 уламків, що значно збільшує ефективність удару по ворожих силах.
Завдяки своїй мобільності, дальності польоту та потужному озброєнню, FPV-дрони типу Queen Hornets відкривають нові можливості для українських військових. Використання таких безпілотників здатне кардинально змінити хід бойових операцій, особливо на великих відстанях від лінії фронту.