Звукові бомби сучасності: уразливі всі типи пристроїв

Спеціаліст в області кібербезпеки Метт Уікса знайшов в смартфонах вразливість, яка дозволяє перетворювати їх в звукову зброю. Небезпека також може виходити від багатьох інших пристроїв, в тому числі планшетів, ноутбуків, телевізорів, смарт-годинників, навушників і смарт-колонок.

Хакери потенційно можуть наносити фізичну шкоду власникам гаджетів: пошкоджувати їх слух, викликати психічні розлади, безсоння, депресію, мігрень, запаморочення і схожі недуги. Звуки, що пригнічують, можна підмішувати навіть до звичайної музики, наприклад, тієї, що звучить фоном в магазинах та інших місцях з масовою відвідуваністю.

Уікса провів кілька дослідів в своїй лабораторії. За допомогою різних вірусів він дистанційно або локально зламував різні пристрої, отримував доступ до налаштувань і додатків, після чого запускав низько- або високочастотні звуки, які становлять небезпеку для слуху і психіки. В одній з атак фахівець використовував спеціальну програму, яка сканувала локальні мережі Wi-Fi і Bluetooth і виявляла вразливі динаміки, які він потім намагався захопити.

У всіх людей індивідуальна сприйнятливість до частотного спектра, тому деякі можуть навіть не усвідомлювати, що вони стали жертвами звукової атаки. Акустика в пристроях не обов’язково повинна бути високоякісною, досить навіть тієї, яка відтворює вкрай обмежений спектр частот.

Дослідник не виключив масової поява нових типів вірусів, які орієнтовані на акустичні атаки. В даний час вони непопулярні, оскільки вони не приносять очевидної фінансової вигоди своїм творцям. Антивіруси не здатні визначати такі програми як віруси і блокувати їх роботу.

Уікса розкрив подробиці про своє розслідування на виставці DefCon в Лас-Вегасі. Він поділився результатами експериментів з виробниками електроніки і попросив їх розробити захист від «звукової зброї» – утиліти, які дозволяли б запобігати подібним видам психоакустичних атак на користувачів.


Не пропустіть