ЗСУ все активніше використовує ШІ на полі бою: у планах – компенсація чисельної переваги росіян

У Збройних Силах України планують ширше використовувати штучний інтелект для досягнення технологічного домінування на полі бою, щоб компенсувати чисельну перевагу російських окупантів. Про це заявив заступник Головнокомандувача ЗСУ, полковник Андрій Лебеденко, повідомляє Українська правда.

Полковник Лебеденко наголосив на важливості інноваційної діяльності в ЗСУ, яка не обмежується лише словами, а підтверджується реальними діями та результатами. Одним із ключових напрямів роботи Генерального штабу є впровадження новітніх технологій, зокрема штучного інтелекту.

За словами Лебеденка, ЗСУ прагнуть перейти від кількісного накопичення безпілотних систем до їх якісного вдосконалення. “Ми маємо наміри використовувати машинний зір і штучний інтелект, працюючи як з вітчизняними виробниками, так і з іноземними партнерами”, – підкреслив він.

ЗСУ активно співпрацює з вітчизняними виробниками та країнами-партнерами, які надають необхідні технології для розвитку військового потенціалу. “Ми працюємо над тим, щоб продукти нашого партнерства стали більш масовими та високоякісними. Наша мета – використання штучного інтелекту на полі бою”
, – зазначив Лебеденко.

Технології штучного інтелекту вже почали використовуватися в дронах, зокрема в українських безпілотних літальних апаратах. Розмови про ШІ-розробки ведуться щонайменше пів року, і вже зараз видно перші результати цих зусиль.

У ЗСУ впевнені, що широке впровадження штучного інтелекту допоможе не тільки зрівняти чисельну перевагу противника, але й досягти технологічної переваги на полі бою.


Не пропустіть