ЗСУ уже застосовують касетні боєприпаси на полі бою: чим вони допоможуть на фронті та чому заборонені у світі

Українські військові уже застосовують касетні боєприпаси проти російських окупантів на полі бою. Про це виданню The Washington Post повідомив неназваний український чиновник. Розповідаємо, чим вони корисні на війні у нашому випадку та чому заборонені у світі.

Джерело журналістів сказало:  “Україна почала застосовувати касетні боєприпаси, надані США, проти російських сил на південному сході України, намагаючись розбити добре укріплені російські позиції, які сповільнили літній наступ українських військ”. Їх випускали по російських позиціях для руйнування російських траншей. Їх збудували, щоб сповільнити просування українських сил.

Довідка. Касетні боєприпаси – це боєприпаси, що містять підроздільні боєголовки, які розсіюються під час вибуху, формуючи велику зону ураження. Такі боєприпаси можуть бути особливо небезпечними для цивільних, оскільки вони можуть залишатись в активному стані на значних територіях, призводячи до нещасних випадків та жертв серед мирного населення.

Чим вони допоможуть на фронті

Касетні боєприпаси завдають дуже великої шкоди. Особливо багато росіян можна знищити на тих ділянках фронту, де оборона окупанта дуже ущільнена, або там, де він намагається наступати. Також максимальне ураження ворога за допомогою касетних бомб відбувається в окопах.

Також вони допоможуть мінімізувати використання звичайних 155-мм боєприпасів, які є у дефіциті в західних партнерів. Виробляти їх не встигають, адже на фронті витрачається значно більше. У США є 3 млн касетних бомб, які накривають зону діаметром у 300 метрів. Один такий боєприпас замінює десятки звичайних осколково-фугасних бомб.

Чому касетні боєприпаси заборонені

У 2008 році країни Євросоюзу, Канада, Японія, Великобританія підписали конвенцію про касетні боєприпаси, заборонивши їхнє використання. Проте цю заборону не ратифікували росія, Україна та США. Касетні боєприпаси належать до категорії зброї, яка має невибіркову дію або завдає надмірних ушкоджень. Вони становлять загрозу для цивільного населення. Однак ЗСУ не будуть використовувати їх там, де є місцеве населення.

Джерело The Washington Post
Не пропустіть