Знайдено основне (і несподіване) джерело пластика в океані

Вчені Університету Кейптауна припускають, що основне джерело забруднення океану пластиковими відходами – це торгові судна. При цьому раніше передбачалося, що пластик потрапляє в океан з берега, а новітнє дослідження підтверджувало, що сміття виконав значний шлях, перш ніж опинився в місці відбору зразків.

Дослідники під час декількох експедицій в 1984, 2009 і 2018 роках відібрали проби сміття в південній частині Атлантичного океану. Виявилося, що велика частина сміттєвої плями – це пластикові пляшки з-під води і інших безалкогольних напоїв, при цьому виготовлені вони були в Китаї та інших азіатських країнах.

Примітно, що пляшки були зім’яті, а їх кришка щільно закрита – так з пластиковим сміттям поступають, коли є необхідність заощадити місце. Крім того, якщо припустити, що сміття до дослідженого місця принесло течією, то на це пішло б близько п’яти років, а виявлені пляшки були виготовлені всього два роки тому.

Поєднавши всі дані, вчені вирішили, що океан забруднюють пластиком моряки, повністю скидаючи весь вміст сміттєвих баків в воду. Відзначається, що ще одним важливим джерелом забруднення є пластикові рибальські сітки, віднесені течією.

Джерело gismeteo.ru
Не пропустіть