Запропонована ідея майже “вічної” автомобільної шини (відео)

Рідкий біоматеріал надходитиме з центру колеса на зовнішню поверхню покришки і відновлюватиме протектор

Розроблено ідею шин, які зможуть відновлювати свій протектор, повідомляє wired.

Концепція отримала назву reCharge і її ідея полягає в тому, щоб шина стала такою ж постійною частиною автомобіля як кермо або вітрове скло. Тільки для цього потрібно створити механізм відновлення частини протектора, що руйнується.

Вчені запропонували ідею шини, яка сама зможе відновлювати свій “лисий” протектор до початкового стану. Для реалізації цього проекту потрібен буде зріджений склад на основі каучуку, який буде застигати при контакті з повітрям. І ще потрібно продумати і організувати автоматичну подачу цього складу на поверхню шини через систему спеціальних канальців.

В цьому і полягає ідея майже вічної шини. Циліндричний картридж під тиском заповнюється зрідженим біоскладом і розміщується в центрі колеса. У міру стирання поверхневого шару протектора в канальцях виникне різниця тисків і матеріал з картриджа попрямує у бік низького тиску назовні.

Внаслідок цього шина покриється крапельками рідини. На повітрі крапельки швидко затвердіють – і шина знову зможе виконувати свою функцію як нова.

За прогнозом одного такого картриджа повинно вистачати на 300 – 500 кілометрів. Потім автовласник замість того, щоб міняти шину, просто поставить новий картридж. При цьому він зможе вибирати склад – для зими, для жаркого літа або для дрифту.

Нова шина буде безповітряною, тому накачувати її не доведеться. Старі шини перестануть викидати. А тільки за один рік в США було утилізовано близько 250 мільйонів шин.

Компанія вважає, що за найоптимістичнішими прогнозами, така шина може з’явитися через десятиліття. Однак деякі концептуальні ідеї цієї шини можуть з’явитися раніше.

Що стосується зрідженого складу капсули, то тут ще чекають наукові відкриття. Наприклад, зараз в лабораторіях надихаються міцністю і клейкість ниток, з яких павук будує свою павутину.


Джерело wired

Не пропустіть