З’ясувалося, що наша галактика пожирала інші
Нові астрономічні дослідження розповіли раптову правду про народження самої знайомої нам галактики
Галактики всіх типів, включаючи Чумацький Шлях, почали формуватися після Великого Вибуху, який ознаменував початок Всесвіту близько 13,8 мільярдів років тому, і в цілому вони були меншими, ніж ті, що ми спостерігаємо сьогодні.
Наступні галактичні злиття зіграли важливу роль у розвитку космосу. Іспанським астрономам вдалося відновити важливу послідовність подій, які сформували нашу галактику 10 мільярдів років тому. У статті, опублікованій вчора виданням Nature Astronomy, дослідники з Інституту астрофізики Канарських островів (IAC) поділилися гіпотезою про те, що карликова галактика Гайя-Енцелад одного разу зіткнулася з ще молодим Чумацьким Шляхом, і вони злилися в одне ціле.
До цього моменту офіційно вважалося, що наша галактика складається з двох окремих груп зірок, але як саме вони зустрілися — залишалося загадкою. За допомогою телескопа Gaia, керованого Європейським космічним агентством, дослідникам вдалося провести більш точні вимірювання яскравості небесних тіл, відстані між ними, і щільності елементів, що містяться в них. З’ясувалося, що обидва набори зірок приблизно одного віку, але один з них перебував в хаотичному русі, що свідчить про зіткнення галактик.
Дослідники вважають, що Гайя-Енцелад зіткнулася з молодим Чумацьким Шляхом близько 10 мільярдів років тому, і була остаточно поглинута ним протягом мільйонів років. Дослідники також визначили, що це зіткнення сприяло утворенню зірок протягом чотирьох мільярдів років, і газ від цієї активності утворив тонкий диск, який проходить через центр Чумацького Шляху. За словами вчених, ця інформація надає нам нові знання про ранні етапи нашої космічної історії.
«Так, дійсно, цей крах був одним з ключових моментів становлення космосу таким, яким ми знаємо його зараз. Але якби він відбувався зараз, ми, ймовірно, його б навіть не помітили », – сказав астроном Карме Галларт з Інституту астрофізики Канарських островів, провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Nature Astronomy.
Звичайно, сам факт поглинання не є дивним, адже таке періодично відбувається. Наприклад, Андромеда також знищила сусідню галактику близько двох мільярдів років тому, і в дуже віддаленому майбутньому зіткнеться з Чумацьким Шляхом.