З Huawei зняті всі санкції

Американським компаніям знову дозволено продавати своє обладнання Huawei. Ймовірно, конфлікт повністю вирішиться після переговорів

Президент США Дональд Трамп (Donald Trump) простягнув рятувальний круг компанії Huawei, заявивши, що американським постачальникам знову дозволено продавати свої технології і комплектуючі китайському виробникові. Рішення про скасування обмежень є результатом переговорів з головою КНР Сі Цзіньпіном (Xi Jinping) в ході саміту G20 в Осаці (Японія).

Воно також передбачає, що США перестануть чинити тиск на союзників, переконуючи їх відмовитися від використання мережевого обладнання Huawei для роботи американських 5G-мереж. Схоже, торгова війна між двома найбільшими економіками світу близька до вирішення. Згідно державному інформаційному агентству Китаю Сіньхуа, уряд США погодився не вводити нові санкції відносно Huawei, а також обкладати китайські товари додатковими податками. Більш того, Трамп не заперечує, що згодом з Huawei можуть бути зняті всі діючі торговельні обмеження, включаючи виключення з чорного списку – це питання ще належить обговорити з Міністерством торгівлі.

«Американські компанії можуть продовжувати продавати своє обладнання Huawei. Я дав їм дозвіл. Мені подобається, що наші компанії продають щось іншим. Наші компанії спочатку дуже засмутилися, але ми знімаємо заборону. Якщо це не шкодить національній безпеці, ми дозволяємо їм співпрацювати », – із заяви президента США Дональда Трампа на саміті G20.

Санкції США проти Huawei привели до великих проблем для обох сторін. Китайська компанія, крім втрати ключових партнерів (ARM, Intel, Microsoft, Qualcomm, Broadcom і інші) і ліцензії на операційну систему Android, спрогнозувала падіння виручки на 30 млрд доларів в найближчі місяці. У той же час американські постачальники втратили одного з найважливіших клієнтів, який є другим за величиною виробником смартфонів у світі.


Не пропустіть