YouTube тестує функцію коментарів спільноти для боротьби з дезінформацією та додавання контексту до відео

Для боротьби з дезінформацією та надання додаткового контексту для глядачів YouTube тестує нову функцію під назвою “Community Notes” (Нотатки спільноти). Натхненна аналогічною функцією на X, “Community Notes” дозволяють глядачам додавати короткі коментарі, які містять роз’яснення або довідкову інформацію про конкретні відео.

Пілотна програма наразі обмежена групою користувачів у Сполучених Штатах, які будуть запрошені електронною поштою або через YouTube Creator Studio. Щоб взяти участь у програмі, користувачі повинні мати активний обліковий запис YouTube з хорошою репутацією. На цьому початковому етапі YouTube покладатиметься на “сторонніх експертів”, які оцінюватимуть корисність надісланих заміток. Цей зворотній зв’язок буде використаний для навчання системи і гарантування того, що тільки найцінніші матеріали будуть публікуватися.

Після того, як пілотний проєкт вийде за межі початкової групи, глядачі зможуть оцінювати корисність дописів спільноти за трирівневою системою: “корисно”, “частково корисно” або “некорисно”. Вони також можуть вказати конкретні причини для своїх оцінок, наприклад, чи посилаються в дописі на достовірні джерела, чи написаний він чітко і лаконічно.

Унікальний “алгоритм на основі мостів” визначатиме, які нотатки з’являтимуться під відео. Цей алгоритм надає пріоритет коментарям, які отримують позитивні оцінки від широкого кола глядачів, навіть з різними точками зору. Хоча завжди існує ризик зловживань, YouTube сподівається, що такий підхід мінімізує поширення дезінформації.

Основна концепція “Community Notes” схожа на функцію, яку запровадив Twitter за часів Джека Дорсі, а згодом розширив на глобальному рівні під керівництвом Ілона Маска. Хоча нотатки Twitter не обов’язково вирішили всі проблеми з точністю, YouTube, схоже, вважає, що краудсорсинговий підхід має цінність. Пілотна програма розпочнеться на мобільних пристроях для користувачів у Сполучених Штатах. YouTube визнає, що в процесі вдосконалення системи можуть виникнути труднощі, і ширше розгортання в США очікується протягом наступних тижнів і місяців.

Джерело Gizmochina

Не пропустіть