Євросоюз оштрафував Qualcomm на велику суму

Антимонопольні органи Євросоюзу оштрафували компанію Qualcomm на 242 млн євро за те, що та протягом як мінімум двох років — з 2009 по 2011 рік — продавала обраним партнерам елементи для 3G-модемів за ціною нижче собівартості.

Таким чином, за даними розслідування регуляторів, Qualcomm намагалася витіснити з ринку конкуруючого британського постачальника Icera. Компанія випускала чіпсети, що забезпечують не менш високу швидкість передачі даних при такій самій або навіть нижчій вартісті, що становило загрозу бізнесу Qualcomm в Європі.

Штраф у 242 млн євро склав 1.27% від виручки Qualcomm за повний 2018 рік і «націлений на те, щоб утримати гравців ринку від ідей робити те ж саме», говориться в доповіді антимонопольних органів Євросоюзу.

У січні 2018 року регулятори Євросоюзу оштрафували Qualcomm на рекордні для галузі $ 1.23 млрд за ексклюзивну угоду з Apple, яка зробила виробника чіпів монополістом на ринку. Тоді з’ясувалося, що Qualcomm платила компанії з Купертіно мільярди доларів, щоб партнер не закуповував чіпи і модеми у конкурентів.


Не пропустіть