Європейські дрони-камікадзе для України: що відомо про новинки Colibri та Larinae

Європейські аналоги російського “Ланцета” вже на підході! Дрони-камікадзе Colibri та Larinae від MBDA і KNDS обіцяють змінити правила гри на полі бою.

Дрон Colibri, розроблений для ураження живої сили, транспорту і легкої бронетехніки окупантів, має всі шанси стати справжнім кошмаром для ворога. Цей малий, але потужний дрон може перебувати в повітрі до 45 хвилин, має дальність зв’язку до 25 кілометрів та може вражати цілі без супутникової навігації в будь-який час доби.

Colibri оснащений бойовою частиною вагою 2,3 кілограма з функцією повітряного підриву. Перші випробування з бойовим навантаженням заплановані на кінець червня 2024 року. І так, цей малюк буде служити у ЗСУ!

Що стосується Larinae, він має ще амбітніші характеристики. Цей дрон-камікадзе створений для знищення важкої техніки на відстані до 50 кілометрів і може перебувати в повітрі до 3 годин.

Бойова частина вагою 3 кілограми, дальність зв’язку до 80 кілометрів та оптико-прицільна система, що дозволяє виявляти цілі на відстані до 15 кілометрів удень і до 3 кілометрів уночі, роблять Larinae справжнім монстром. Випробування цього дрону заплановано на початок 2025 року.

Для розробки цих дронів європейські компанії MBDA та KNDS об’єднали свої зусилля в проєкті Nexter. Представник KNDS на виставці Eurosatory 2024 заявив про “рекордний прогрес” у розробках, хоча прототипи чи моделі дронів ще не були показані.

З огляду на ці амбіційні проєкти, стає зрозуміло, що Україна отримає нові потужні інструменти для захисту своєї території. Європейські дрони-камікадзе Colibri та Larinae готові стати важливою частиною арсеналу ЗСУ у боротьбі з окупантами.

Джерело Defence Express

Не пропустіть