Поки США вирішують, чи передавати Україні далекобійні ракети ATACMS для реактивних систем залпового вогню HIMARS і M270, європейська компанія MBDA активно працює над створенням потужнішого снаряда Joint Fire Support Missile (JFS-M), пише OBOZREVATEL.
Завдяки йому дальність ураження РСЗВ зросте з 300 до 500 км. Схожу ракету створюють і в США, проте європейський варіант відрізняється цікавішим підходом. Як пише видання EDR, розробка максимально прискорена за рахунок активного використання вже відпрацьованих компонентів.
Незважаючи на невеликий розмір, JFS-M має високу дозвукову швидкість: в довжину снаряд 2,6 м, розмах складного крила – 1,5 м, його швидкість варіюється від 600 до 1000 км/год, стартова вага – 250-300 кг. Для порівняння: у ATACMS цей показник перевищує тисячу кілограмів. Такі габарити дозволяють розмістити два JFS-M в HIMARS і чотири в M270.
Завдяки низьковисотному польоту, технології малопомітності та габаритам JFS-M здатний обходити протиповітряну оборону, чого неможливо досягти у разі застосування балістичних ракет. Як пише видання, бойової потужності ракети достатньо для знищення “стандартної інфраструктури”, але не “важкоброньованих бункерів”.
За наведення на ціль відповідає сучасний набір систем: інерційна система, TERCOM та супутникова навігація, пасивна тепловізійна головка самонаведення з розпізнаванням об’єктів. Також зазначена можливість перенаправлення ракети після пуску, а також скасування місії під час польоту.
Що стосується дальності, то зараз йдеться про 499 км – і це, мабуть, пов’язано з договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Тому насправді дальність ураження може перевищувати зазначений показник.
За задумом конструкторів, ракета повинна безпечно входити в зону дії протиповітряної оборони супротивника, знаходити потенційні цілі на момент свого виявлення та помічати нові загрози в достатні для їхньої нейтралізації терміни. Для цього JFS-M активно маневруватиме, ховаючись за природними вигинами ландшафту, щоб заплутати ППО і приховати позицію запуску.