Як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії: поради від Мінцифри

Постійні обстріли енергетичної інфраструктури України росіянами змушують нас шукати способи залишатися на зв’язку навіть під час відключень електроенергії. Міністерство цифрової трансформації підготувало кілька корисних порад, як не втратити зв’язок та інтернет.

1. Завантажте Мапу пунктів незламності в “Дії”

Це дозволить завжди знати, де можна зарядити телефон, підключитися до інтернету або зателефонувати рідним. Просто зайдіть в “Дію” та завантажте мапу з головного екрану застосунку.

2. Під’єднайтеся до інтернет-провайдерів, які використовують технології xPON

Технологія xPON забезпечить інтернет до 72 годин під час блекаутів. Перевірте, чи підключив ваш провайдер xPON на інтерактивній мапі від Мінцифри та ЛУН. Якщо так, придбайте спеціальний павербанк і підключіть його до роутера та абонентського термінала ONU.

3. Скористайтеся нацроумінгом

Коли світло зникло, а зв’язок потрібен, нацроумінг може стати рятівним колом. Ось як це зробити:

  • На Android: Відключіть автовибір мережі: “Налаштування” – “Мобільна мережа” (чи “Підключення”) – “Оператор”.
  • На iOS: “Параметри” – “Стільникові дані” – “Вибір мережі”.

Після цього знайдіть та виберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL. Можливо, це не вийде зробити з першого разу, тому варто спробувати ще раз або вибрати іншу мережу. Обов’язково перевірте можливість вихідного дзвінка чи SMS.

Залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії можливо, якщо знати правильні кроки. Використовуйте ці поради, щоб бути на зв’язку з близькими та мати доступ до необхідної інформації навіть у найскладніші моменти.


Не пропустіть