Як облаштувати ідеальну геймерську зону у себе вдома

Багато блогерів облаштовують собі ігрові кімнати та геймерські куточки від яких у підписників затамовує подих. Але чи насправді це під силу та по кишені лише багатомільйонним інфлюенсерам чи, можливо, омріяна геймзона у себе вдома це все-таки реально?

Сучасні геймери вже не хочуть просто пройти сюжет нових релізів, а прагнуть повністю зануритись у гру, відчувати себе частиною захопливого сюжету. Так, у консолей нового покоління доступні 4k зображення та HDR-ефект, які можна повною мірою відчути із використанням проєктора. На додаток, проєктор дозволяє легко налаштовувати та змінювати поверхню проеціювання (від стіни до підлоги чи стелі), розмір зображення та не обмежує його стандартними “рамками” телевізора. Поки всі геймери завмерли в очікуванні виходу консолі нового покоління PlayStation5 в Україні саме час розібратись, як правильно облаштувати геймзону вдома. Тож редакція ITsider поспілкувалась з експертом компанії Epson, яка є лідером ринку проєкційного обладнання в Україні, та дізналась усі тонкощі та нюанси створення ідеального куточка для геймінгу.

Визначити функціонал кімнати, де буде геймзона

Навіть найбільш завзяті шанувальники ігор мають особливі задачі, обов’язки й цілий ряд інших інтересів, який кімната має задовольняти повною мірою. Так, наприклад, необхідно відразу визначити для кого саме облаштовується кімната, адже світ ігор захоплює як дітей, підлітків, так і дорослих. Одна справа, якщо обрана вами кімната слугуватиме виключно для ігор, зовсім інша — коли вам необхідно влаштувати ігрову зону у спальній чи вітальній кімнаті й попіклуватися про вдале розміщення ліжка, дивану чи шафи.

Проаналізувати планування та освітлення

Другим важливим етапом перед стартом втілення омріяного кутка справжнього геймера є аналіз розмірів, планування кімнати та кількості природного світла у вашому інтер’єрі. Ці приготування допоможуть визначити, де краще встановити консоль та проєктор.

Пошук місця для розміщення проєктора не стане великим клопотом, адже для проеціювання зображення проєктор можна розмістити практично на будь-якій пласкій поверхні, а можна й прикріпити на стелю, якщо бажаєте аби його місце було фіксованим. Зважайте, щоб поверхня була дійсно рівною, а довкола та під проєктором залишалось достатньо місця для вентиляції. Для проеціювання ж підійде будь-яка світла рівна поверхня, при цьому впевніться, що проєктор розташований паралельно до неї, адже лише так зображення вийде насправді чітким та якісним. Також можна обрати спеціальний проекційний екран – моторизований настінний, переносний або фіксований на рамі. Такі екрани в залежності від типу поверхні можуть підвищувати яскравість, контрастність та кути огляду зображення. Обов’язково прослідкуйте, щоб на шляху від проєктора до зображення нічого не стояло та не створювало непотрібні тіні, аби не відривати вас від процесу гри. Для цього довгофокусні проектори краще кріпити до стелі на спеціальне кріплення на відстані 3-4 м, щоб забезпечити зображення 100 дюймів, а ультракороткофокусні проектори можна розміщувати безпосередньо перед поверхнею з зображенням (100 дюймів з відстані 39 см).

Обрати проєктор під планування та потреби

Існують два найбільш поширені типи проєкційного обладнання — DLP та 3LCD. Для більшої безпеки зору рекомендуємо вибрати моделі проєкторів, що користується другою технологією. Доведено, що механізми формування зображення проєкційною технологією 3LCD мають менш негативний ефект для глядачів, адже синтезують зображення найбільш природним для людини способом. Саме ця технологія є оптимальною як для зорового аналізатора, так і для організму людини в цілому. Розповсюджене занепокоєння чи є великий екран проєктора шкідливим для очей. Насправді ж все зовсім навпаки. Таке зображення заповнює більший відсоток вашого поля зору та відрізняється меншою загальною яскравістю, тому його перегляд є більш розслабленим і безпечним для очей.

Проєктори для геймінгу представлені в цінових сегментах від 750$ до 4000$. До основних функцій таких проєкторів слід віднести роздільну здатність HD (FullHD), високу контрастність (не менше 15 тис.), вбудований динамік, Wi-Fi та Bluetooth підключення. Вони достатньо яскраві для того, щоб розвернути зображення 2-метрової ширини у приміщенні, захищеному від прямих сонячних променів. Старші моделі підтримують технології 4К та HDR для забезпечення максимальної якості зображення в динамічних сценах. Так переносний Epson EF-100B дозволить насолоджуватись неймовірною графікою боїв та поєдинків у HD якості на будь-якій поверхні, включаючи стелю, покращеної версії вже знайомої гри Demon’s Souls для PlayStation5. А топовий Epson EH-LS500B Android TV Edition дозволить з головою поринути в захопливий футуристичний світ Horizon Forbidden West в роздільній здатності 4K з підтримкою HDR.

Обрати звукову систему

Третій етап для облаштування геймзони — це вибір звукової системи. Проєктори для геймінгу переважно мають вбудований динамік. Однак, ви можете також як використовувати навушники (якщо гра захопила вас посеред ночі, а мешканців квартири будити не хочеться), bluetooth-колонку або навіть власну звукову систему для максимального занурення в ігровий процес.

Створити комфорт

Не менш важливим елементом геймзони є комфортні меблі. Звична дилема геймерів усіх часів, вибір зручного комп’ютерного столу та крісла, відходить у небуття. Для гри на консолі ви можете легко розміститись на улюбленому дивані або ліжку, сісти в будь-якому куточку кімнати на м’якому пуфі. Тут важливо пам’ятати насамперед про дистанцію. Щоб процес гри був насправді комфортним і безпечним кут перегляду екрану по горизонталі має бути не більше 40%.

Справжній затишок та атмосферу геймінгу допоможуть також створити різноманітні геймерські дрібнички. Артбуки, колекційні фігурки та видання ігор чудово доповнять атмосферу вашої геймзони та займуть почесне місце на полиці поруч із консоллю. Наприклад, в Україні доступна локалізація офіційних артбуків для таких новинок, як Death Stranding, The Last of Us II та Ghost of Tsushima.

Ось і все, ваш особистий куточок для геймінгу готовий. Залишилось лише придбати усі його складові, дочекатись виходу PlayStation5 і нових релізів ігор для консолі нового покоління. Важливо пам’ятати, що геймерська зона — це насправді більше, ніж вибір завзятого шанувальника ігор між тим чи іншим типом проєктора або місцем розташування консолі. При обладнанні ігрової зони, необхідно враховувати її функціональну складову, відповідність навколишньому інтер’єру, правильність освітлення для комфортного розв’язання будь-яких інших задач. Це місце, де можна комфортно насолодитись вже давно улюбленими іграми та довгоочікуваними релізами новинок, за потреби організувати домашній кінотеатр та розділити яскраві моменти разом з друзями, що й робить геймерську зону ідеальною.


Не пропустіть