WhatsApp виявився не таким захищеним, як казали: можна читати навіть приватні чати

Нове розслідування ProPublica поставило під сумнів політику конфіденційності Facebook і шифрування платформи обміну повідомленнями WhatsApp. У статті висвітлюються кілька ключових висновків, які не розкриваються в явній формі для 2-мільярдної призначеної для користувача бази.

Незважаючи на те, що з 2016 року WhatsApp підтримує наскрізне шифрування, в деяких випадках 1000 контрактних співробітників, що використовують спеціальне програмне забезпечення Facebook, можуть читати повідомлення, відправлені від одного користувача іншому.

Коли хтось відправляє повідомлення, навіть в приватному чаті, алгоритм ШІ шукає підозрілу активність, пов’язану з тероризмом, жорстоким поводженням з дітьми і так далі. У разі виявлення він передає отримане повідомлення разом з чотирма попередніми повідомленнями реальної людини для розгляду.

Потім користувача можна заблокувати або включити в список спостереження. Незашифровані повідомлення від користувачів з «проактивного» списку можуть бути прочитані разом з іншими даними користувачів, такими як групи користувачів, номер телефону, унікальний ідентифікатор телефону, повідомлення про стан підключення, рівень заряду батареї і потужність сигналу.

У статті йдеться про те, що всі ці методи викладені в політиці конфіденційності користувачів, але вам доведеться попотіти, щоб їх знайти.

Коротше кажучи, наскрізне шифрування WhatsApp може бути не таким надійним, як стверджують розробники.

Джерело Gsmarena
Не пропустіть