Виробник крилатих ракет Storm Shadow розробив дрон-перехоплювач для протидії БПЛА
НАТО може зіткнутися з тотальним дефіцитом зенітних ракет для боротьби з ворожими дронами. Світові зброярі зараз шукають дешевші засоби протидії, і досвід України показав, що дрони-камікадзе цілком можуть перехоплювати інші дрони, навіть баражуючі боєприпаси типу “Ланцет”. Про це повідомляє Defence Express.
На авіасалоні Фарнборо у Великій Британії, MDBA, відомий в Україні як виробник крилатих ракет Storm Shadow, показав новий дрон-перехоплювач. Цей дрон, створений спільно з Fortem Technologies, має бути інтегрований до системи протидії БПЛА Sky Warden. За словами представників MDBA, дрон-перехоплювач оснащений боєприпасом направленої дії і вже пройшов успішні випробування.
Деталі про дальність, час у повітрі та засіб наведення нового дрона залишаються невідомими. Немає камери, що свідчить про можливе використання іншої технології наведення. Імовірно, дрон інтегрований до системи Sky Warden, яка складається з засобів виявлення дронів, радіоелектронної боротьби та засобів знищення. Це може означати, що наведення здійснюється через радіокоманду.
На демонстраціях Sky Warden вже успішно відбиває різноманітні комплекси атак дронів. Система використовує штучний інтелект для ідентифікації загроз та селекції цілей, застосовуючи набір сенсорів, включно з РЛС, засобами пеленгації та електрооптичними камерами. Sky Warden дозволяє обрати найбільш ефективний засіб для знищення, включаючи РЕБ, дрони-перехоплювачі, бойовий лазер чи ракети.
Використання дронів-камікадзе як дешевого засобу протидії дронам стає все більш актуальним. В США компанія Anduril вже веде розробку багаторазового зенітного дрона Roadrunner. Причини цього очевидні: коли ракета до ПЗРК Stinger коштує 780 тисяч євро, необхідно шукати більш доступні альтернативи.