Випущена безплатна версія Windows 10

Бразильські розробники скопіювали інтерфейс Windows 10 у дистрибутиві Linuxfx 10.3

Вийшов оновлений дистрибутив Linuxfx, який в новій версії 10.3 отримав інтерфейс, що в точності повторює оболонку Windows 10. Візуальна схожість практично 100-відсоткова, і навіть є штатна можливість установки і запуску програм, спочатку написаних під Windows.

Бразильські розробники з Linuxfx Software випустили однойменний дистрибутив, інтерфейс якого як дві краплі води схожий на оболонку OC Microsoft Windows 10. Подібність практично 100-відсоткова – автори проєкту постаралися скопіювати кожну іконку і кожен елемент інтерфейсу, що впливає на загальне його сприйняття, включаючи стартове меню, таскбар і вид вікон файлового менеджера.

Нова оболонка доступна в складі дистрибутива Linuxfx 10.3. На момент публікації матеріалу він був доступний для скачування для настільних ПК і ноутбуків на базі чіпів Intel і AMD, а також для одноплатних ПК Raspberry Pi другого, третього і четвертого поколінь.

Windows-подібна оболонка Linuxfx 10.3 – це глибоко перемальоване середовище Cinnamon. Візуально відрізнити її від оболонки, розробленої Microsoft, важко, оскільки навіть під час завантаження операційної системи на екрані відображається такий самий логотип Windows 10. Програмісти скопіювали “Пуск”, панель завдань, вікна календаря і годин, системний трей, “Провідник” і навіть меню віртуальних робочих столів, як і вікно перемикання між запущеними програмами. Розробники постаралися скопіювати навіть “Блокнот” – найпростіший текстовий редактор.

Найголовніше, нова оболонка доступна в складі дистрибутива Linuxfx 10.3 і абсолютно безплатна. На момент публікації матеріалу він був доступний для завантаження для настільних комп’ютерів і ноутбуків на базі чипів Intel і AMD, а також для одноплатних ПК Raspberry Pi другого, третього і четвертого поколінь.

Linuxfx є сильно модифікований дистрибутив Ubuntu Linux версії 20.04 LTS, який вийшов у квітні 2020 року. Ubuntu 20.04 постачається з розширеною п’ятирічної підтримкою, що повною мірою стосується і Linuxfx – оновлення на нього будуть приходити через офіційні канали Canonical, розробника Ubuntu.

Дистрибутив Linuxfx важить близько 3,7 ГБ і включає ряд вбудованих програм, серед них і офісний пакет LibreOffice. У цій ОС він маскується під Microsoft Office способом підміни піктограм.

Для виходу в інтернет є браузери Firefox і Chrome, для роботи з графікою – редактор GIMP, для перегляду фільмів – плеєр VLC. Для онлайн-спілкування є Skype і Microsoft Teams, для віддаленого управління – Anydesk і TeamViewer, для ігор – клієнт Steam, ігрового сервісу компанії Valve. У складі Linuxfx встановлена WINE, що дає змогу запускати на Linux програми, написані для Windows, а також встановлювати їх з дистрибутивів з розширеннями .exe і .msi.

Linuxfx може стати в пригоді власникам Windows-комп’ютерів як інструмент для безболісного переходу на Linux. Увага до деталей, виявлена розробниками в процесі копіювання інтерфейсу Windows 10, допоможе таким користувачам почуватися “як вдома”, працюючи з новою для них ОС. Швидкій адаптації сприятиме і наявність WINE, що уможливлює запуск звичних Windows-програм.


Не пропустіть