Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних
Швидкість передачі по одинарному оптоволокну перевищила 1 петабіт в секунду
Група дослідників з Національного інституту технологій інформатики і комунікацій (NICT, Японія), NOKIA Bell Labs (США) і Prysimian Group (Франція) на 46-й щорічній європейській конференції з оптичних комунікацій (ECOC 2020) повідомили про успішну реалізацію передачі даних по одинарному многомодовому волокну з рекордною пропускною спроможністю, більше 1 петабіт в секунду, що в 2,5 рази перевершує колишнє найкраще досягнення.
У дослідженні продемонстровано великий потенціал одножильних багатомодових волокон для передачі з високою пропускною здатністю, виготовлених за технологіями, аналогічних тим, які використовуються при виробництві стандартних багатомодових волокон.
Експеримент був спроектований і проведений в NICT з використанням волокна, виготовленого групою Prysmian і подових мультиплексорів, розроблених в Bell Labs. У NICT була створена широкосмугова приймаючопередающа система, здатна працювати з декількома сотнями спектрально-ущільнених (WDM) каналів з високою якістю сигналу.
Подається на вхід світло від 15 волокон багаторазово перевідбивається на фазовій пластині, щоб відповідати модам передавального волокна. Дальність передачі становила 23 км, конструкція многомодового волокна, оптимізована для широкосмугової роботи мала діаметр оболонки 0,125 мм і діаметром покриття 0,245 мм, що відповідає поточному промисловому стандарту.
У порівнянні з багатожильними оптичними кабелями багатомодові волокна можуть підтримувати більш високу просторову щільність сигналу і їх легше виробляти. Однак використання багатомодових волокон для передачі з просторовим мультиплексированием і великою пропускною здатністю вимагає обчислювально-інтенсивної цифрової обробки сигналів.
Завдяки застосуванню волокна з малим модовим запізненням, авторам вдалося знизити складність цифрової обробки MIMO і продемонструвати передачу 382 хвильових каналів, модульованих сигналами 64-QAM.
Очікується, що в майбутньому це досягнення буде сприяти просуванню багатомодової технології та інтеграції її з багатожильною технологією в високопродуктивних системах оптичної передачі даних.