Всі паспорти українців перенесуть на смартфон

Як повідомляє портал Liga.tech, мобільний додаток «ДіЯ», порівняно недавно запущений урядом в рамках цифровізації країни, обзавівся новою функцією. Якщо раніше в нього завантажувалася переважно інформація для водіїв – права і дані технічного огляду, то зараз настала черга і для документів, що підтверджують особу.

Тепер в додатку громадянам доступні, зокрема, електронні версії паспортів та ID-карт, а також дані закордонного паспорта. Протягом останнього місяця проводилася кампанія з тестування, в якій взяло участь понад сімнадцяти тисяч простих українців. Всі їхні зауваження з приводу багів, глюків і різних проблем з працездатністю були враховані і прийняті до розгляду.

Електронний документообіг виходить на новий рівень

Ні для кого не секрет, що навіть раніше, коли карантину не було, поліція могла підійти і перевірити документи – наприклад, якщо ви на самоті гуляєте ввечері по парку. У молоді часто виникають і інші ситуації, коли потрібно пред’явити паспорт – наприклад, при купівлі алкоголю або сигарет, коли продавщиця ніяк не бажає вірити, що вам вже виповнилося вісімнадцять. Носити з собою весь час паспорт – сумнівна дія. Адже так підвищується ймовірність того, що ви його загубите. До того ж він може сильно зіпсуватися. Раніше в таких ситуаціях громадянам часто радили носити з собою ксерокопії. Зараз же можна просто показати документ, що засвідчує особу, на смартфоні. Це дуже зручно і практично.

Додаток «Дія» оновлює інформацію про завантажених в нього документах щогодини. Кожні три хвилини формується QR-код, за яким людина, що перевіряє документи у вас, може переконатися, що вони справжні. Співробітники правоохоронних органів не мають права вимагати у вас оригінали документів, що засвідчують особу, якщо ви пред’явили документ на смартфоні, і він успішно пройшов перевірку. Уряд рекомендує в таких випадках звертатися на гарячу лінію Мінціфри або Міністерства внутрішніх справ.

Додаток «Дія» на момент свого запуску зіткнулася з деякими труднощами, про які ми писали в наших попередніх статтях. Проте, зараз, як запевняють розробники, вони в основному виправлені.


Не пропустіть