Все смартфони сильно подорожчають через мережі 5G

З кожним роком в світі з’являється все більше різних патентів, в яких виробники описують якісь унікальні інженерні рішення або ж технології. Як вдалося з’ясувати, все смартфони, які отримають підтримку мережі 5G в найближчому майбутньому, виявляться сильно дорожче в порівнянні з моделями, в яких її немає. Виною всьому стали патенти, через які кожен виробник телефонів з підтримкою мережі п’ятого покоління буде змушений перераховувати частину вартості своєї продукції в руки відомих IT-корпорацій.

В даний час ліцензія на технологію 5G у компаній Nokia, Ericsson, Qualcomm, Huawei, Samsung і ще кількох. Це призведе до того, що всім виробникам телефонів доведеться постійно робити грошові відрахування на користь компаній, які володіють правами на мережу п’ятого покоління. Так, наприклад, Nokia буде отримувати по 3 євро фіксоване з кожного проданого смартфона з підтримкою 5G, Ericsson від 2,5 до 5 доларів, а Qualcomm від 2,275% до 3,25%. Інформації про збори інших підприємств поки що немає.

Подібні витрати значно позначаться на вартості готової продукції, в результаті чого всі смартфони з підтримкою мережі 5G сильно подорожчають. Звичайно, можливо, якісь великі компанії зможуть домовитися з власниками ліцензій на мережу п’ятого покоління, проте це вкрай малоймовірно. Наприклад, компанія Qualcomm завжди любила брати гроші за все, що тільки взагалі можливо. Навіть за технологію Quick Charge всім виробникам потрібно робити відрахування в її користь.

Очікується, що до 2022 року лише трохи менше 20% від загального числа смартфонів на ринку будуть мати підтримку 5G. Власники ліцензій на мережу п’ятого покоління сповільнять швидкість поширення новітнього стандарту зв’язку. Якщо у флагманському смартфоні за 1000 зайві 50 не сильно позначаться на вартості всього пристрою, то в разі недорогим телефоном за 200 подібне зростання цін виявиться дуже значним.


Не пропустіть