Vodafone і Київстар змінили власників: що буде з абонентами

Листопад ознаменувався для українського ринку мобільного зв’язку дуже важливими новинами. Відразу два з трьох найбільших операторів нашої країни змінили своїх власників. «Vodafone Україна» за підтримки головного британського відділу компанії перейшов від росіян з МТС в руки азербайджанців з Backcell. Київстар остаточно став повною власністю російського олігарха Михайла Фрідмана і його компанії «Альфа-груп», якій належить, наприклад, російський оператор Beeline. Як ці події вплинуть на український ринок, і чого ж очікувати простим українцям?

Ситуація на ринку

Зараз практично весь український ринок мобільного зв’язку належить трьом основним компаніям. Дрібні оператори на кшталт «ТриМоб» або «Lycamobile», звичайно, намагаються переманити абонентів і зайняти хоч скільки-небудь помітне місце на ринку, але поки що у них виходить не дуже. Переважна більшість українців користуються послугами «Київстар», «Vodafone» або «Lifecell». Що ж можна зараз сказати про ці компанії?

  • Київстар, найбільший з операторів, спочатку був створений українськими підприємцями разом з норвежцями з Telenor. Потім туди увійшли росіяни з «Альфа Груп», і витіснили спочатку українців (давним-давно, років п’ятнадцять тому), а зараз і норвежців. Тепер оператор на 100% російський.
  • Vodafone раніше належала російській компанії МТС. Зараз все її акції продані азербайджанцям з Backcell. Цікаво те, що у Бекселл майже в сім разів менше абонентів – три мільйони проти водафоновскіх двадцяти. Дуже вдале придбання!
  • Lifecell належить туркам (90% акцій), і вже знайомому нам Фрідману (інші десять).

Нескладно помітити, що в капіталах жодної з компаній немає ні копійки українського капіталу. Ну та це вже лірика. Куди цікавіше, чого ж нам чекати від ситуації, що склалася?

Перспективи для українських абонентів

У головному – британському – відділі Водафон вже заявили, що в Україні не зміниться ні бренд оператора, ні його тарифні плани. З Київстаром, швидше за все, буде аналогічно. Фрідман спробував провернути операцію максимально скритно не для того, щоб раптово перейменувати оператора.

Швидше за все, слід очікувати появи нових тарифних планів, можливо, більш вигідних, ніж ті, які вже є. Адже тепер Backcell намагатиметься утримати величезну кількість нових абонентів, які у них з’явилися після покупки українського Водафон, а також залучити нових. «Київстар» буде намагатися їм перешкодити. Підвищення конкуренції завжди вигідно для користувачів, так що ми налаштовані здебільшого оптимістично.

Джерело gsminfo.com

Не пропустіть