Фахівці попередили про новий шахрайський додаток для Android

Фахівці з компанії CSIS, що спеціалізується на кібербезпеці, розкрили новий шахрайський додаток для смартфонів на системі Android, жертвами якого могли стати кілька мільйонів чоловік, пише портал Medium.

За словами експертів, користувачам пропонується завантажити в магазині Google Play додаток “Updates for Samsung” (“Оновлення для Samsung”), де зібрані різні поліпшення для смартфона від нібито офіційних розробників.

Однак після установки програми користувачі потрапляють на сайт update.com, де розміщені різні статті і новини про Android, що знижують пильність користувачів.

Крім того, в деяких розділах програми розміщені численні рекламні оголошення, що заважають комфортному використанню, які пропонується прибрати з екранів за 9 доларів. При цьому додаток також пропонує річну підписку на оновлення смартфона за 34,9 долара. Однак оплата послуг відбувається не через GooglePlay, а симе додаток отримує всю інформацію про кредитну картку користувача.

Проте, в додатку є опція безкоштовного доступу до оновлень, але в цьому випадку швидкість завантаження не перевищуватиме 56 кілобайт на годину, а файл розміром 700 мегабайт буде завантажуватися близько чотирьох годин. Тому багато користувачів не хочуть чекати і вважають за краще заплатити, щоб швидше отримати “оновлення”, але насправді передають додатком дані про своїх кредитних картах.

Експерти компанії закликають користувачів бути уважними, оскільки у цього додатка більше десяти мільйонів скачувань в Google Play, і незрозуміло, скільки з цих користувачів перевели гроші. Фахівці також підкреслюють, що оновлювати смартфон потрібно тільки через внутрішні налаштування, а не через сторонні додатки.

Джерело medium.com

Не пропустіть